Солідарність для солідарних: кого Ігор Мосійчук брав на поруки

Солідарність для солідарних: кого Ігор Мосійчук брав на поруки

17 вересня народного депутата Ігоря Мосійчука затримали у Верховній Раді за політичним звинуваченням.

Утім, для багатьох активістів колишній політв’язень і “васильківський терорист” – це людина, яка допомагала вирватись із РУВС і судів. ІНФОРМАТОР вирішив переглянути, кого із членів українських патріотичних рухів Ігор Мосійчук брав на поруки.

Богдан Кружко – учасник Революції Гідності, затриманий  бійцями “Київ-1”. Звинувачений у нападі на офіс телеканалу “Інтер”. Йому підкинули зброю й утримували у Печерському райвідділку. Завдяки участі народних депутатів Лозового і Мосійчука до затриманого вдалося допустити адвоката.

Євгеній “Начкар” Селін – боєць “Айдару”, скульптор. Арештований за те, що виступив на захист жінки, котру бив нетверезий сепаратист. Утримувався у СІЗО Старобільська, розмір застави становив 97 тисяч 440 гривень. Ігор Мосійчук та його помічники сплатили заставу і доставили бійця до Києва.

Андрій “Штефан” Степанков – боєць “Айдару”, інвалід (нога ампутована). Два місяці незаконно перебував у СІЗО через помилку у матеріалах суду – у злочині звинувачувалась людина з іншим іменем.

Богдан Тицький – координатор “Чорного Комітету”, затриманий 31 серпня після сутичок під Верховною Радою. Безпідставно звинувачений у організації масових заворушень. Перебуває у спеціальній палаті ЛШД Києва.

Григорій Гульвіченко – герой Майдану, незаконно звинувачений у нападі на блокпост ДАЇ. Покази Григорія вибиті силою, пізніше експертиза довела їх неправдивість, однак юнак досі за ґратами.

Микола Мнишенко – незаконно затриманий разом із Вітою Заверухою за звинуваченням у співучасті в організації нападу на екс-беркутівців. Миколі 17 років. Єдиний аргумент звинувачення проти нього – листування із іншими фігурантами справи.

Віта Заверуха – боєць “Айдару”, неодноразово контужена на фронті. Звинувачена у нападі на двох екс-беркутівців у столиці. На момент сутички дівчина перебувала у Вінницькій області.

Лесь Черняк – затриманий разом із Григорієм Гульвіченком у тій самій справі. Доказів проти Черняка слідство надати не може.

Євген Стемпковський – активіст організації “Синдикат”, затриманий 14 жовтня минулого року за участь у марші УПА.

Репресовані “реваншисти” – п’ятеро членів організації “Реванш”. За опозиційну риторику в помешкання організаторів підкинули зброю.

Юрій Хорт (Павленко) – затриманий та утримуваний за ґратами за розірваний портрет Петра Порошенка.

Борис “Дончанін” Овчаров, Богдан Чабан, Олександр “Боцман” Крюков  – члени групи “Равлик”, затримані разом із 8-ма побратимами за … випередження теракту сепаратистів під Маріуполем. Випущені на свободу завдяки порукам.

Даніель Ісаєнко, Ярослав Бондарчук – затримані за те, що виступили проти незаконної забудови у Голосіївському районі столиці.

Також серед тих, за кого поручався Ігор Мосійчук:

Володимир Гроцков – росіянин, боєць АТО у батальйоні ОУН

Сергій Кіншин, Богдан Магала, Вячеслав Бойко – затримані 31 серпня активісти “Чорного Комітету”

Руслан Оніщенко – переслідуваний командир батальйону “Торнадо”

Дмитро Шавлюкевич – переслідуваний націоналіст

Олександр Полубогатов, Піпенко Дмитро, Андрій Демченко, Лискович Дмитро, Михайло Стрєлкін – активісти Правого Сектору, переслідувані за захист родини від рейдерів

Олександр Канцедайло – правозахисник, юрист, засуджений до 13 років у сфабрикованому звинуваченні у співучасті в убивстві

Родина Харакозів – виявили конопляні плантації, які належали куму Януковича, звинувачені за багатьма сфабрикованими статтями

Сергій Ходіяк – журналіст, звинувачений за участь в марші За єдність України в Одесі

Станіслав Краснов – незаконно затриманий комбат “Криму”

Євген Горан – незаконно затриманий за акцію біля крамниці “Рошен”

Олександр Вахній – незаконно затриманий за народну люстрацію прокурора Брянцева, також під слідством ще за дві політичні справи – закриття гральних автоматів і протест під ВР 14 жовтня

Вільямовський Кирило, Кирильчук Віталій, Протоковило Олексій, Румак Олександр – справа сутичок під час параду рівності

Місяць Ярослав – затриманий за акцію протесту під Ірпінською прокуратурою восени 2014 року

Нагадаємо, сам Ігор Мосійчук – колишній в’язень сумління та активний діяч національного руху. Три роки він пробув за гратами, разом із двома іншими “васильківськими терористами”, за сфабрикованим звинуваченням у підготовці теракту на День Незалежності України. Звільнений завдяки Революції Гідності.

Джерело: Інформаторзагрузка...

Читайте також

Коментарі