Росіянина-добровольця батальйону ОУН судять за участь у мітингу під ВР

Апеляційний суд Києва залишив під вартою росіянина Володимира Гроцкова, затриманого після заворушень під Радою 31 серпня. Володимир Гроцков є учасником АТО і має громадянство Російської Федерації, повідомляє Громадське радіо.

Його вперше заарештували відразу після протестів під парламентом. Як з’ясував Андрій Деманський, адвокат росіянина, єдиним наразі відомим доказом проти нього є покази міліціонерів — які розповіли, що Гроцков стояв у натовпі, звідки кинули гранату.

«Володимир Гроцков на сьогоднішній день обвинувачується в громадських заворушеннях та у вчиненні непокори представникам правоохоронних органів», — заявив адвокат.

Під час засідання Андрій Деманський звертав увагу на численні правопорушення при затриманні Гроцкова, наприклад на те, що довгі години правоохоронці відмовляли йому в доступі до адвоката.

«Окремої уваги заслуговує той факт, яким чином він був доставлений до райуправління міліції. Його доставили в багажнику легкової автівки», — додав Деманський.

Крім того, адвокат росіянина з’ясував, що немає жодних підстав до тримання Гроцкова під вартою, оскільки через свою ситуацію він не може втекти за кордон: через свою участь в конфлікті на Донбасі повернутися до Росії не може; на захід виїхати теж не має можливості через відсутність візи.

На думку Тамари Шевчук, волонтерки, котра активно допомагає батальйону, справа є чисто політичною.

«Я знаю цю людину, це боєць батальйону ОУН, я їм допомагаю, я їхній волонтер, тобто я впевнена, що ця людина не могла нічого такого скоїти і тому ми прийшли його підтримати», — поділилася волонтерка.

Спеціально для «Громадського радіо» вирок також прокоментувала цивільна дружина Володимира Гроцкова Ярослава Парака.

«Те, що судді обрали таку міру запобіжного заходу, це просто політичне свавілля. Я думала, що брали просто випадкових людей, але потім дізналася про те, що крім Володимира також затримали одного активіста із Донецька, тобто я думаю їх затримували по такому ключу, нібито провокаторів, а це ж українські патріоти. Він завжди був не байдужим до різних несправедливостей, він у себе в Росії антипутінські листівки клеїв, завжди він був за правдою, і тому я думаю, що причиною прихильності Володі до нас, до України, було те, що на нашому боці правда», — розповіла вона.

Прокурор Козлов, який на даний момент займається справою, відмовився коментувати вирок та дати будь-яке пояснення.

Кароль Лучка, спеціально для «Громадського радіо»

Рекомендуємо прочитати

Samsung возвращает в продажу "взрывной" Galaxy Note 7

Компания Samsung официально заявила о намерении снова начать продажу версии смартфона Galaxy Note 7, производство которого было ранее приостановлено из-за многочисленных взрывов аккумуляторов....

Це може бути цікавим

Киевляне хотят создать город для кошек

В пятницу, 24 марта, на сайте КГГА появилась....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Не вижу, не слышу, не говорю. Как российские СМИ не заметили массовых акций протеста по всей стране

Протестующие вышли на согласованные и несогласованные митинги и шествия в десятках городов, которые вылились в массовые задержания и столкновения с полицией, однако российские медиа предпочли не заметить происходящего....