Росіянина-добровольця батальйону ОУН судять за участь у мітингу під ВР

Апеляційний суд Києва залишив під вартою росіянина Володимира Гроцкова, затриманого після заворушень під Радою 31 серпня. Володимир Гроцков є учасником АТО і має громадянство Російської Федерації, повідомляє Громадське радіо.

Його вперше заарештували відразу після протестів під парламентом. Як з’ясував Андрій Деманський, адвокат росіянина, єдиним наразі відомим доказом проти нього є покази міліціонерів — які розповіли, що Гроцков стояв у натовпі, звідки кинули гранату.

«Володимир Гроцков на сьогоднішній день обвинувачується в громадських заворушеннях та у вчиненні непокори представникам правоохоронних органів», — заявив адвокат.

Під час засідання Андрій Деманський звертав увагу на численні правопорушення при затриманні Гроцкова, наприклад на те, що довгі години правоохоронці відмовляли йому в доступі до адвоката.

«Окремої уваги заслуговує той факт, яким чином він був доставлений до райуправління міліції. Його доставили в багажнику легкової автівки», — додав Деманський.

Крім того, адвокат росіянина з’ясував, що немає жодних підстав до тримання Гроцкова під вартою, оскільки через свою ситуацію він не може втекти за кордон: через свою участь в конфлікті на Донбасі повернутися до Росії не може; на захід виїхати теж не має можливості через відсутність візи.

На думку Тамари Шевчук, волонтерки, котра активно допомагає батальйону, справа є чисто політичною.

«Я знаю цю людину, це боєць батальйону ОУН, я їм допомагаю, я їхній волонтер, тобто я впевнена, що ця людина не могла нічого такого скоїти і тому ми прийшли його підтримати», — поділилася волонтерка.

Спеціально для «Громадського радіо» вирок також прокоментувала цивільна дружина Володимира Гроцкова Ярослава Парака.

«Те, що судді обрали таку міру запобіжного заходу, це просто політичне свавілля. Я думала, що брали просто випадкових людей, але потім дізналася про те, що крім Володимира також затримали одного активіста із Донецька, тобто я думаю їх затримували по такому ключу, нібито провокаторів, а це ж українські патріоти. Він завжди був не байдужим до різних несправедливостей, він у себе в Росії антипутінські листівки клеїв, завжди він був за правдою, і тому я думаю, що причиною прихильності Володі до нас, до України, було те, що на нашому боці правда», — розповіла вона.

Прокурор Козлов, який на даний момент займається справою, відмовився коментувати вирок та дати будь-яке пояснення.

Кароль Лучка, спеціально для «Громадського радіо»

Рекомендуємо прочитати

Microsoft предлагает новый метод защиты ноутбуков от краж

Стали известны подробности сотрудничества Microsoft и Qualcomm, подписавших договор в прошлом месяце....

Це може бути цікавим

Ученые научились читать сложные мысли людей

Новое исследование позволило «вытаскивать» из головы человека целые предложения....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

СБУ спіймала небезпечного інформатора бойовиків "ЛДНР"

Інформатора терористів затримала у районі проведення антитерористичної організації контррозвідка Служби безпеки України....