Росія загрожує легітимності ООН - The Guardian

Широке використання Росією права вето в ООН створить ризик для довгострокової легітимності Ради Безпеки і може примусити США та країни, що розділяють цю точку зору, діяти в обхід Ради безпеки.

Зараз Радбез ООН переживає кризу, викликану тим, що його члени не змогли домовитися про злагоджені зусилля з припинення кровопролиття в Сирії, повідомляє The Guardian.

"Росія чотири рази використала своє право вето, щоб заблокувати резолюції по Сирії, які, на думку Москви, могли нашкодити її союзникові, режиму Башара Асада. Вона також перешкоджала спільним діям щодо України, де є стороною конфлікту, оскільки анексувала Крим і вела таємну військову кампанію в підтримку східних сепаратистів", - йдеться в статті.

Представник США в ООН Саманта Пауер сказала, що США й інші країни все частіше звертаються до інших органів, щоб розслідувати звірства.

"Цей всесвіт живе за Дарвіном. Якщо якийсь орган виявиться дисфункціональним, люди підуть кудись ще, - сказала Пауер в інтерв'ю газеті. - А якщо це трапиться не тільки в ситуаціях з Сирією і Україною і ви почнете спостерігати параліч всюди... це, безумовно, створить ризик для статусу Ради Безпеки, довіри до нього та його функції міжнародного арбітра щодо безпеки, до якого слід звертатися".

Зараз Радбез ООН критикують з усіх боків, причому не тільки за невдачі в Сирії та Україні. Ставляться питання, наскільки справедлива структура Радбезу і як ставитися до права вето п'яти його постійних членів.

"Чоловік, чия робота - голосувати "проти", постпред РФ Віталій Чуркін, непохитний. Він зображує вето як намагання вберегти принциповість Радбезу - не допустити, щоб він використовувався як інструмент повалення урядів", - йдеться в статті.

"Деякі країни намагалися втягнути Раду Безпеки в операції зі зміни режиму в Сирії, а ми їм говорили, що дії зі зміни режимів - не справа для Ради Безпеки", - сказав Чуркін.

Франція пропонує постійним членам добровільно відмовлятися від права вето у ситуаціях, коли йдеться про геноцид чи інші масові звірства.

"Це пропозиція здобула широкої підтримки в Генасамблеї ООН, але Росія категорично проти", - повідомляє видання.

"Я можу легко уявити ситуацію, в якій є якісь проблеми, і ось люди починають говорити, що є масові звірства і не повинно бути вето, а потім запропонують щось божевільне, що ще більше загострить ситуацію", - сказав Чуркін.

Як пише видання, сьогодні структура Радбезу неадекватно відображає глобальний розподіл населення та економічної потужності.

Індія, Бразилія, Німеччина і Японія понад 10 років просувають свої заявки. Вони також схвалюють ідею, що Африка має отримати статус постійного члена.

Франція і Великобританія підтримують прийом нових постійних членів. США, і Росія побоюються, що розширення Радбезу погано позначаться на його ефективності.

Китай не афішує позиції проти змін, але за лаштунками найактивніше душить натяки на реформу Радбезу ООН. Особливо він проти постійного членства Японії, пишуть автори.

Рекомендуємо прочитати

У Луценка вимагають розслідувати справи магазину «GRAFF», Юрія Швачка та Лідії Романько

Активістів, а також адвокатів потерпілих, які взяли участь у акції непокоїть багаторічне затягування цих справ, тому серед вимог – особистий контроль Луценка за їх розслідуванням....

Це може бути цікавим

Пассажирский поезд сошел с рельс: есть пострадавшие

Утром в субботу, 27 мая, в Хмельницкой области произошел сход маневрового локомотива и первых двух вагонов, в которых находились 104 ребенка, пассажирского поезда 139 Киев - Каменец-Подольский....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Экс-глава Славянска останется под стражей еще на два месяца

Во время подготовительного заседания по делу бывшей главы Славянска Нели Штепы обвиняемую вывели из зала суда и продлили ей арест....