«Молодість» оприлюднила перших учасників конкурсної програми дитячого кіно «Молодість – дітям».

«Молодість» оприлюднила перших учасників конкурсної програми дитячого кіно «Молодість – дітям».

Серед них – французька стрічка «Мікроб та Бензин» (Microbe et Gasoil), нова робота легендарного режисера Мішеля Ґондрі («Вічне сяйво чистого розуму», «Наука сну», «Піна днів»).

«Мікроб і Бензин» – історія двох друзів-підлітків, які вирішили втілити свою дитячу мрію і власноруч побудували автомобіль, на якому вирушили у мандрівку Європою. Саморобна техніка у такій тривалій мандрівці підкидала їм чимало сюрпризів, які слід було усувати у найнезвичніших місцях та екстремальних умовах, проявляючи при цьому винахідливість і терплячість. В ролі матері головного героя знялась Одрі Тоту.

Мішеля Ґондрі називають одним із найяскравих представників хвилі режисерів, які прийшли у велике кіно з лекалами телебачення й кліпмейкерства. Його дебютна картина «Звірина натура» (2001) отримала суперечливі оцінки критиків. А вже другий фільм «Вічне сяйво чистого розуму» (2004), створений, як і попередня стрічка, у співпраці зі сценаристом Чарлі Кауфманом, відзначився схвальними відгуками. Головні ролі в картині виконали зірки Голлівуду Джим Керрі і Кейт Вінслет. За сценарій цього фільму у 2005 році Ґондрі отримав «Оскара». Картина здобула також премію «Сатурн» як найкраща фантастична кінострічка року.

Серед учасників – стрічка індійського режисера Наґеша Кукунура «Веселка» (Dhanak), зворушлива історія про 10-річну Парі (Геталь Ґада) та її 8-річного незрячого братика Чоту, батьки яких загинули. Парі мріє, щоб братик знову бачив. Вона обіцяє братові, що на свій дев’ятий день народження він побачить веселку. Дівчинка натикається на плакат свого кумира Шага Руха Хана, що закликає людей жертвувати свої очі і вирішує написати йому. Парі плекає надію, що він допоможе повернути зір Чоту.

Історія підкорила критиків 65-го Берлінале. Стрічка отримала «Кришталевого ведмедя» – Ґран-прі за найкращий художній фільм конкурсу для юнацтва. Режисер Наґеш Кукунур відомий за фільмами «Лакшмі» (2014), «Ікбал» (2005), «Фатальні обставини» (2003). На його рахунку – чотири міжнародні нагороди (фестивалі США, Німеччини та Грузії).

«Молодість – дітям» – започаткована 2013 року. Це не лише спроба поговорити з дітьми на серйозні теми мовою кіно, а й унікальна можливість побачити вибір дитини, адже саме дитяче журі визначає переможця. Програма розрахована на вікову категорію 10-14 років.загрузка...

Читайте також

Коментарі