Переговори у Мінську знову пройшли безрезультатно

Переговори у Мінську знову пройшли безрезультатно

Питання виборів і відводу озброєнь, звільнення полонених зависли, передає lb.ua.

Тристороння контактна група по врегулюванню конфлікту на сході України та її чотири підгрупи у вівторок в Мінську провели черговий раунд переговорів, однак результатів з ключових питань вони не принесли.

Двома центральними питаннями переговорів були вибори на Донбасі і відведення озброєнь калібром до 100 міліметрів від лінії фронту.

Представник ОБСЄ Мартін Сайдік за підсумками переговорів дав зрозуміти, що остаточного рішення з цих питань не було досягнуто.

Сайдік повідомив, що більша частина дискусій була присвячена пропозицією «ДНР» і «ЛНР» провести вибори в сільських і селищних радах у лютому 2016 року. При цьому сепаратисти не мають наміру відмовлятися від проведення виборів у великих містах 18 жовтня і 1 листопада. Українська сторона сприйняла цю пропозицію як ультимативну.

Сайдік визнав цю пропозицію сепаратистів такою, що суперечить Мінським угодами.

Політична підгрупа, яка займається питанням виборів, продовжує переговори в Мінську в середу.

Підгрупа з безпеки провела конструктивну дискусію, заявив Сайдік, проте угода щодо відведення танків, артилерії калібром менше 100 міліметрів і мінометів калібром 120 міліметрів не була підписана. Дискусію вирішено продовжити протягом наступних тижнів. Сепаратистські сайт «Луганський інформаційний центр» з посиланням на джерело повідомляє, що парафування документа про відвід озброєнь може відбутися 29 вересня, якщо сторони зможуть остаточно узгодити текст на переговорах підгрупи з безпеки, які планується провести 28 вересня. Затвердити документ про відвід озброєння хочуть до зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі 2 жовтня.

Що стосується звільнення полонених, то, як повідомила представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко, бойовики намагаються пов’язати питання звільнення заручників з амністією для незаконних збройних формувань.

«На жаль, якщо говорити про гуманітарну підгрупУ, немає новин про заручників, це питання в центрі нашої уваги, але бойовики намагаються прив’язати його до питання амністії, що є чистим шантажем», — написала вона на своїй сторінці в фейсбук у вівторок увечері.

Геращенко повідомила, що, за інформацією СБУ, в полоні залишається 156 заручників (цивільних і військових).

Наступна зустріч гуманітарної підгрупи запланована на 6 жовтня.загрузка...

Читайте також

Коментарі