Земкомісія підтримала демонтаж незаконних поверхів новобудови на Нижньому Валу

Земкомісія підтримала демонтаж незаконних поверхів новобудови на Нижньому Валу

Власника висотки-«монстра» в історичному центрі Києва, на Подолі, зобов’яжуть знести кілька незаконних поверхів. Такий проект рішення на засіданні 22 вересня підтримала комісія Київради з питань землекористування та архітектури, передає Українська правда.

Проект рішення зобов’язує забудовника ТОВ «Пателі Лізинг» демонтувати незаконні поверхи будинку на Нижньому Валу, 27-29.

Тепер проект мають винести на розгляд Київради. Якщо Київрада його підтримає, то забудовник повинен буде упродовж місяця знести поверхи не передбачені проектом, відповідно знизивши висотність з існуючих сьогодні 55 м до дозволених 27 м.

Як відомо, будівництво «монстра» майже завершено. Однак, забудовник фактично збрехав киянам, бо збільшив кількість поверхів у будинку після того, як оригінальний проект був погоджений на громадських слуханнях.

Замість запроектованих шести поверхів будинок зараз має чотирнадцять. Будівля розташована у частині історичного Подолу, де такі багатоповерхівки в принципі заборонені.

Варто відзначити, що те, що забудовник порушує місто будівні вимоги, було видно дуже давно – «незаконні поверхи» з’явилися ще кілька років тому.

У 2009 році відповідно до позитивного висновку ДП «Укрдержекспертиза» Департамент містобудування та архітектури погодив проектну документацію для будівництва 7-поверхового об’єкта на вул. Нижній Вал, 27-29.

Повторна експертиза проекту проводилася у 2011 році, що призвело до зміни проектних рішень. Використовуючи прогалини у законодавстві, замовник ТОВ «Пателі Лізинг» скоригував проект до 13-ти поверхів.

У лютому Господарський суд Києва заборонив вводити в експлуатацію житлово-офісний комплекс на вул. Нижній Вал, 27-29.

Наразі столичні жителі збирають підписи проти житлового будинку «Подол Престиж» за адресою Нижній Вал, 27-29.

Читайте також: Кияни збирають підписи за знесення новобудови на Нижньому Валузагрузка...

Читайте також