Українці втратять можливість отримувати статус біженця при впровадженні безвізового режиму — Більдт

Українці втратять можливість отримувати статус біженця при впровадженні безвізового режиму — Більдт

Якщо Україна отримає безвізовий режим із Євросоюзом, її можуть внести до переліку «безпечних країн», мешканці яких не мають претендувати на статус біженця. Про це заявив екс-міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, передає Європейська правда.

За словами політика, ЄС у зв’язку з міграційною кризою може ухвалити перелік «безпечних країн», жителів яких не може бути визнано біженцями і надано їм відповідний статус в країнах ЄС.

«А в разі, якщо Україні нададуть безвізовий режим поїздок до ЄС – а я сподіваюся, що це станеться, – те саме може відбутися з Україною, ви також потрапите до переліку «безпечних країн», — заявив Більдт.

«Це не означає автоматичної відмови у наданні статусу біженця тим, хто приїхав з українським паспортом – адже все одно можуть бути особливі випадки, коли людина має право претендувати на цей статус з політичних чи інших причин. Однак загальне правило має бути саме таким – відмова у наданні притулку та інші процедури, аніж щодо біженців з Сирії», — вважає екс-глава МЗС Швеції.

«Я думаю, що скасування віз для України і її внесення до переліку «безпечних країн» мають бути чітко пов’язані«, — переконаний він.

Читайте також: У Німеччині підпалили притулок для біженцівзагрузка...

Читайте також

Коментарі