У Росію повернуться продовольчі картки

У Росію повернуться продовольчі картки

Міністерство промисловості і торгівлі РФ направило уряду стратегію стимулювання споживчого попиту і розвитку агропромислового комплексу шляхом адресної продовольчої допомоги бідним Про це пишуть «Ведомости«.

Як повідомляє видання, зробити це передбачається в два етапи.

Перший розрахований на період до 2017 року і носить назву «Продуктова карта»: окремим категоріям громадян пропонується перераховувати на карту гроші для покупки набору заздалегідь визначених товарів у магазинах, на ринках і в інших торговельних об’єктах, які підключаться до центральної процесінгової системи.

Другий етап — 2018-2020 роки — передбачає організацію соціального харчування (безкоштовного або пільгового) у спеціальних кафе та їдальнях.

«По продовольчих картках Мінпромторг пропонує дозволити покупку тільки свіжих продуктів — свіжих овочів і фруктів, м’ясної продукції, птиці, яєць, молока та молочної продукції, а також насіння і саджанців плодоовочевих культур і рослин», — пише видання.

Як зазначає відомтсво, ніякого спеціального допуску (відбору, акредитації) товарів або виробників для участі в програмі бути не повинно.

Передбачається, що одержувач допомоги буде вільно вибирати товари з асортименту без обмеження ціни за одиницю та кількості.

Втім, Мінпромторг допускає можливість стимулювати і споживання конкретних продуктів, «у тому числі з міркувань підтримки певного сектора агропромислового комплексу».

Наприклад, власникам продовольчих карток можна нараховувати додаткові цільові засоби, які можна витратити, скажімо, тільки на молочні продукти.загрузка...

Читайте також

Коментарі