За люстрацією звільнили більше 700 чиновників — Мін’юст

За люстрацією звільнили більше 700 чиновників — Мін’юст

В Україні на підставі закону про очищення влади було звільнено понад 700 чиновників. Про це заявила глава департаменту Міністерства юстиції з питань люстрації Тетяна Козаченко в ефірі «Громадське ТБ».

«В Україні немає такої статистики, яка встановлює, скільки людей потрапляє під заборони. І немає органу, який цю інформацію збирає… Якщо людина (котра підпадає під люстрацію, — ред.) не хоче йти за власним бажанням, знаходиться на державній службі і не звільнилася до цього — тоді вона звільняється на підставі закону. І саме тоді цю особу вносять до єдиного реєстру застосування заборон. Таких осіб зараз у реєстрі трохи більше 700″, — розповіла Козаченко.

За її словами, люстрація в Україні побудована за принципом децентралізації.

«Люстрація — це децентралізація. Якщо це фільтр і це можна встановити за об’єктивними критеріями — наприклад, якщо особа займала високого рівня посаду не менше року у відповідний період часу, мала б бути частиною системи і забезпечувати роботу держоргану поза тих функцій, які прописані в законі, через що люди не отримали ефективної державної машини, яка б забезпечила рівність прав, свобод, людей та ін.», — зазначила глава люстраційного департаменту Мін’юсту.

При цьому Козаченко уточнила, що більшість людей, які потрапляють під критерії закону про очищення влади, можуть піти за власним бажанням, і тоді їх не буде зафіксовано в заборонних реєстрах.

Читайте також: У «ДНР» проведуть люстраціюзагрузка...

Читайте також

Коментарі