Військові придумали як боротися з російськими безпілотниками на Донбасі

Військові придумали як боротися з російськими безпілотниками на Донбасі

У зоні АТО проходить випробування постановник радіоперешкод «Анклав» створений вітчизняним виробником – компанією «Укрспецтехніка». Новий комплекс призначений для ефективної боротьби з безпілотними літальними апаратами.

Про це повідомив керівник ГІ Права Справа Дмитро Снєгирьов.

Принцип його роботи досить простий — пристрій створює перешкоди навігаційному обладнанню, яке використовує сигнали GPS / ГЛОНАСС для визначення поточних координат.

 — Більшість безпілотних літальних апаратів здійснює польоти в автоматичному режимі.  В їх електроніку заздалегідь вносяться координати контрольних точок, над якими вони повинні пролетіти і зібрати відповідні розвіддані. «Анклав» же, створюючи перешкоди, фактично робить ворожий БПЛА безпорадним, — розповів він.

Комплекс «Анклав» має можливість використання ненаправлених і спрямованих (діаграма спрямованості — 40 0 х40 0, коефіцієнт підсилення — 13 дБ) антен з комплекту, що забезпечує дію на певний сектор.

 — Маса виробу — не більше 20 кг (з антенами і кабелями) — для «Анклав-1» і «Анклав-1М». Маса «Анклав-2» (з додатковим блоком приймача і спецобчислювача) — не більше 30 кг. За оцінками незалежних експертів, портативний постановник перешкод «Анклав» за своїм потенціалом є одним з кращих у світі. Наразі проводяться його випробування в польових умовах, — додав експерт.загрузка...

Читайте також

Коментарі