Чоловіка, який перетворився з "ватніка" на "укропа", судять у Росії

Матеріал про російського націоналіста Олексія Морошкіна, який "перетворився з "ватника" на "укропа"", опублікувала громадська організація "Открытая Россия" на своєму сайті. Про героя матеріалу там розповіли таке: "Він був одним з перших добровольців, які вирушили воювати за "русскій мір". Спочатку – Крим, потім – Донбас. Але через рік Олексій Морошкін з Челябінська чекає суду за звинуваченням в екстремізмі – за те, що вважає, що "Крим не наш" і сповідує гасло "Слава Україні"".

Сам він про себе написав так: "...Я один з перших, а може, і найперший росіянин, який брав участь у подіях"російської весни": Крим, Харків, Донецьк... І також один з перших, хто покинув її ряди, повністю розчарувавшись в цьому русі. По приїзді додому в Челябінськ я остаточно переосмислив те, що відбувається на Україні і з тих пір вже послідовно підтримував українську сторону..."

Активісти записали інтерв’ю з чоловіком, у якому той розповів: потрапив до Криму 2 березня – одразу після вторгнення російських військ. Там він долучився до так званого "кримського ополчення" і брав участь в окупації українського півострова. Згодом Морошкін поїхав до Харкова, де брав участь у штурмі ОДА. Потім він переїхав до Донецька, де вступив до терористичного батальйону "Восток". "Російську весну", у якій він брав участь, чоловік зараз описує так: всі захоплення держустанов були "постановочними": "Це не люди штурмували, це міліція здавала". "Я сам брав у цьому участь – із усіма цими "протестувальниками", набраними із соціальних відходів, "псевдорусским" націоналізмом – вона дуже швидко виродилась у "весну абсурду". Її можна швидше назвати "весною радянською", чи навіть "совковою" – як за цілями, які вона перед собою ставить, так і за методами реалізації".

Приводи для переоцінки ситуації у Морошкіна почали з’являтись одразу: "Як тільки в Криму пройшов референдум, там був концерт, а ми стояли в очепленні. Повз проходила якась тітка-чиновниця, ще вчора вона була українська, а сьогодні вже стала російською. "Ви взагалі хто такі? - Питає. - Ось міліція стоїть. А ви хто? Бомжі!" Така подяка "ополченцям", значить за такий "русскій мір" ми боролися".

Чоловік розмірковує: "Можливо мені треба було піти ще тоді, коли стрій жалюгідних "тітушок" зображав із себе "народне ополчення", але тоді б я не побачив усього масштабу здійсненої геополітичної підлості. Можливо ця розповідь послужить якимось моїм виправданням. Для себе я висновок уже зробив: Я перестав бути російським націоналістом після "російської весни"".

Рекомендуємо прочитати

Муж Бейонсе рэпер Джей Зи изменил свое имя

Супруг Бейонсе, американский рэпер накануне выхода нового альбома "4:44" поменял свое имяЗападная пресса сообщает, что рэпер Джей Зи изменил свое имя в преддверии вы....

Це може бути цікавим

Нардепи припиняють голодування під АП

Нардепи від "Самопомочі" Олег Березюк і Тарас Пастух припиняють голодування під Адміністрацією президента....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Назван эффективный способ избавиться от усталости

Ученые из Лондонского университета королевы Марии определили лучший способ избавиться от хронической усталости....