Чоловіка, який перетворився з "ватніка" на "укропа", судять у Росії

Матеріал про російського націоналіста Олексія Морошкіна, який "перетворився з "ватника" на "укропа"", опублікувала громадська організація "Открытая Россия" на своєму сайті. Про героя матеріалу там розповіли таке: "Він був одним з перших добровольців, які вирушили воювати за "русскій мір". Спочатку – Крим, потім – Донбас. Але через рік Олексій Морошкін з Челябінська чекає суду за звинуваченням в екстремізмі – за те, що вважає, що "Крим не наш" і сповідує гасло "Слава Україні"".

Сам він про себе написав так: "...Я один з перших, а може, і найперший росіянин, який брав участь у подіях"російської весни": Крим, Харків, Донецьк... І також один з перших, хто покинув її ряди, повністю розчарувавшись в цьому русі. По приїзді додому в Челябінськ я остаточно переосмислив те, що відбувається на Україні і з тих пір вже послідовно підтримував українську сторону..."

Активісти записали інтерв’ю з чоловіком, у якому той розповів: потрапив до Криму 2 березня – одразу після вторгнення російських військ. Там він долучився до так званого "кримського ополчення" і брав участь в окупації українського півострова. Згодом Морошкін поїхав до Харкова, де брав участь у штурмі ОДА. Потім він переїхав до Донецька, де вступив до терористичного батальйону "Восток". "Російську весну", у якій він брав участь, чоловік зараз описує так: всі захоплення держустанов були "постановочними": "Це не люди штурмували, це міліція здавала". "Я сам брав у цьому участь – із усіма цими "протестувальниками", набраними із соціальних відходів, "псевдорусским" націоналізмом – вона дуже швидко виродилась у "весну абсурду". Її можна швидше назвати "весною радянською", чи навіть "совковою" – як за цілями, які вона перед собою ставить, так і за методами реалізації".

Приводи для переоцінки ситуації у Морошкіна почали з’являтись одразу: "Як тільки в Криму пройшов референдум, там був концерт, а ми стояли в очепленні. Повз проходила якась тітка-чиновниця, ще вчора вона була українська, а сьогодні вже стала російською. "Ви взагалі хто такі? - Питає. - Ось міліція стоїть. А ви хто? Бомжі!" Така подяка "ополченцям", значить за такий "русскій мір" ми боролися".

Чоловік розмірковує: "Можливо мені треба було піти ще тоді, коли стрій жалюгідних "тітушок" зображав із себе "народне ополчення", але тоді б я не побачив усього масштабу здійсненої геополітичної підлості. Можливо ця розповідь послужить якимось моїм виправданням. Для себе я висновок уже зробив: Я перестав бути російським націоналістом після "російської весни"".

Рекомендуємо прочитати

Трамп звинуватив Україну у спробі саботувати його виборчу кампанію

Президент США Дональд Трамп стверджує, що Україна намагалася зірвати його передвиборчу кампанію, написав він у своєму твіттері....

Це може бути цікавим

Казарін: Росія - це держава без економіки

Росія - це держава без економіки....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Саакашвили опровергают информацию о лишении его гражданства

Пресс-служба бывшего главы Одесской ОГА пока не подтверждает лишения политика украинского гражданства....