Чоловіка, який перетворився з «ватніка» на «укропа», судять у Росії

Чоловіка, який перетворився з «ватніка» на «укропа», судять у Росії

Матеріал про російського націоналіста Олексія Морошкіна, який «перетворився з «ватника» на «укропа»», опублікувала громадська організація «Открытая Россия» на своєму сайті. Про героя матеріалу там розповіли таке: «Він був одним з перших добровольців, які вирушили воювати за «русскій мір». Спочатку – Крим, потім – Донбас. Але через рік Олексій Морошкін з Челябінська чекає суду за звинуваченням в екстремізмі – за те, що вважає, що «Крим не наш» і сповідує гасло «Слава Україні»».

Сам він про себе написав так: «…Я один з перших, а може, і найперший росіянин, який брав участь у подіях»російської весни»: Крим, Харків, Донецьк… І також один з перших, хто покинув її ряди, повністю розчарувавшись в цьому русі. По приїзді додому в Челябінськ я остаточно переосмислив те, що відбувається на Україні і з тих пір вже послідовно підтримував українську сторону…»

Активісти записали інтерв’ю з чоловіком, у якому той розповів: потрапив до Криму 2 березня – одразу після вторгнення російських військ. Там він долучився до так званого «кримського ополчення» і брав участь в окупації українського півострова. Згодом Морошкін поїхав до Харкова, де брав участь у штурмі ОДА. Потім він переїхав до Донецька, де вступив до терористичного батальйону «Восток». «Російську весну», у якій він брав участь, чоловік зараз описує так: всі захоплення держустанов були «постановочними»: «Це не люди штурмували, це міліція здавала». «Я сам брав у цьому участь – із усіма цими «протестувальниками», набраними із соціальних відходів, «псевдорусским» націоналізмом – вона дуже швидко виродилась у «весну абсурду». Її можна швидше назвати «весною радянською», чи навіть «совковою» – як за цілями, які вона перед собою ставить, так і за методами реалізації».

Приводи для переоцінки ситуації у Морошкіна почали з’являтись одразу: «Як тільки в Криму пройшов референдум, там був концерт, а ми стояли в очепленні. Повз проходила якась тітка-чиновниця, ще вчора вона була українська, а сьогодні вже стала російською. «Ви взагалі хто такі? — Питає. — Ось міліція стоїть. А ви хто? Бомжі!» Така подяка «ополченцям», значить за такий «русскій мір» ми боролися».

Чоловік розмірковує: «Можливо мені треба було піти ще тоді, коли стрій жалюгідних «тітушок» зображав із себе «народне ополчення», але тоді б я не побачив усього масштабу здійсненої геополітичної підлості. Можливо ця розповідь послужить якимось моїм виправданням. Для себе я висновок уже зробив: Я перестав бути російським націоналістом після «російської весни»».загрузка...

Читайте також