Боротьба за Крим, хай навіть не збройна, буде тривалою - есперт

Останнім часом на фоні розмов про долю Донбасу в засобах масової інформації було майже забуто про Крим.

Про це пише експерт Сергій Дацюк в статті "Не забути Крим".

Лише кримські татари зараз є постійними ньюзмейкерами щодо Криму. Наша влада на події в Криму реагує лише тоді, коли хтось з європейських політиків відвідує Крим. Ну ще партія Батьківщина звернулася до Європейської народної партії з вимогою підтримати Україну у її прагненні територіальної цілісності відносно Криму (32-га хвилина).

8 вересня 2015-го року кримські татари звернулися з вимогами до Росії про припинення їх переслідування і блокування роботи їх ЗМІ. В цей же день в інтерв'ю УП голова Меджлісу і президент Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров заявив про те, що представники кримських татар будуть блокувати пропускні пункти, щоб завадити потраплянню української продукції в Крим.

Одразу постає питання – а українська громада і українська влада тепер як? Крим це тепер питання винятково кримських татар? Чи підтримують українці кримських татар у їх боротьбі за Крим?

Поставимо питання ще більш радикальніше, а як так сталося що наші бізнесмени досі свої прибутки в Криму ставлять на перше місце? Боротьба за Крим українського бізнесу не стосується?

Тобто кримські татари будуть боротися за український Крим, а український бізнес буде потихеньку наживатися на окупованому Криму? Так виходить, що кому війна, а кому мати рідна?

Чи так сталося, що раз ми домовилися по Донбасу і ніби на мир там сподіваємося, то тепер про Крим надовго забудемо? А може тишком-нишком обміняємо Крим на Донбас?

Не можна забувати про Крим. Не можна наживатися на Криму, допоки кримські татари за нього воюють. Не можна полишати кримських татар у цій війні за Крим наодинці. Це український Крим, і будь-який рух супроти окупаційної влади в Криму має бути підтриманий українцями.

Українська громада, українські волонтери і українська влада повинні не тільки надати повну підтримку кримським татарам у їх боротьбі за Крим, а ї зробити відповідні заяви з цього приводу.

Український бізнес має переосмислити своє ставлення до торгівлі в Криму. Вочевидь тут потрібна чітка громадянська позиція – якщо українська громада приймає рішення про блокаду Криму, то це рішення мають підтримати всі українські бізнесмени.

Блокада Криму може бути винятково рішенням громади. Навіть якщо влада з якихось політичних причини буде від цього відмовлятися чи просто мовчати, то українській громаді та українському бізнесу ніхто на заважає проявляти свою патріотичну позицію щодо Криму. Боротьба української громади за звільнення Криму від російської окупації не потребує узгоджень з владою чи дозволу міжнародних правових структур.

Незаконна окупація Криму з Росією, дії російської влади щодо кримських татар, становище українських громадян в Криму – все це має бути в зоні постійної уваги українських засобів масової інформації.

Боротьба за Крим, хай навіть не збройна, буде тривалою. Але така боротьба має бути постійно, щоб вона завершилася перемогою України.

Рекомендуємо прочитати

Гарячої води немає через борги, а не підготовку до зими - працівник "Київгазу"

"Планові" відключення гарячої води у ряді районів Києва насправді пов'язані з боргами "Київенерго" за газ, а не перевіркою готовності тепломереж до опалювальних сез....

Це може бути цікавим

Чому Путіну може бути вигідним завершення війни на Донбасі

Заява представників влади України про закінчення гарячої стадії війни вже цього року може бути пов'язана з двома речами....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Росіяни перетворять частину окупованого Севастополя на село

Російська окупаційна влада планує визнати частину населених пунктів і земель Севастополя сільською місцевістю....