У Києві розгорівся черговий скандал навколо стадіону «Старт»

У Києві розгорівся черговий скандал навколо стадіону «Старт»

У Києві розгорається черговий скандал навколо знаменитого стадіону «Старт», розташованого на вул. Шолуденка, 26-28/4, в Шевченківському районі: знову виникли розмови про будівництво величезного житлово-офісного комплексу з торгово-розважальними приміщеннями поруч з футбольним полем, де, за легендою, відбувся відомий «Матч Смерті» між київською командою «Старт» і фашистами в роки окупації Києва, пише Сегодня.

Приводом для занепокоєння стало рішення Окружного адмінсуду, який дав забудовнику «зелене світло». Влада ж обіцяє, що ніякого будівництва на місці стадіону не допустить.

 Війна за територію стадіону «Старт» йде вже кілька років. Одні суди стають на бік забудовника, якому ще в 2010 році тут було виділено 4,8 га, інші – на бік громадськості, яка намагається зберегти цей невеликий куточок, де можна не тільки позайматися спортом, але і просто погуляти. І хоча проект будівництва передбачав збереження стадіону, жителі бояться, що рано чи пізно він зникне остаточно: «Знаємо ми, як це робиться. Спочатку його закриють, і нам заборонять там гуляти. А потім там з’явиться крита парковка або тенісні корти для обраних», – підозрює Наталія Мірошниченко. Крапку в цій суперечці мало поставити рішення Київради, прийняте 4 березня 2015 року: тоді депутати проголосували за те, щоб забрати землю у забудовника. Але не минуло й півроку, як Окружний адмінсуд прийняте Київрадою рішення скасував.

Вчора ми побували на стадіоні і переконалися: він дуже потрібний місцевим жителям, незважаючи на те, що в нього давно ніхто не вкладав засобів. Тут старі похилені паркани, а більшість лавок – поламані. На полі грають у футбол, поруч гуляють мами з візочками, хтось вийшов на пробіжку, дітвора катається на самокатах… Люди готові горою стояти за останнє в мікрорайоні місце для відпочинку та спорту. «Нам нікуди йти. Ми виросли на цьому стадіоні, зараз сюди ходять наші діти. Тут не тільки спортом займаються – влітку, наприклад, ми проводили ярмарок, де збирали кошти на аптечки для наших бійців. Тут проходять кінопокази… Це місце належить усім людям, а не комусь одному!» – говорить місцева мешканка Оксана Пушкаш. За її словами, в кінці літа на території стадіону вже були помічені екскаватори, які рили якісь ями. Також люди скаржаться, що забудовник не зустрічався з жителями і не обговорював з ними свої плани. Нам зв’язатися з представниками забудовника вчора теж не вдалося.

 У мерії обіцяють, що ніяких нових висоток на місці стадіону не буде. «Сьогодні ми подамо апеляцію на рішення суду. Мотивація суддів, які його прийняли, незрозуміла! Також вирішується питання про повернення стадіону в комунальну власність. Коли це буде зроблено, можна буде офіційно вкладати кошти в розвиток його інфраструктури, а також зробити стадіон більш сучасним», – запевняє мер Києва Віталій Кличко. Підтримує його і глава Шевченківської РДА Олег Гаряга. Але деякі кияни засумнівалися – мовляв, обіцянки від влади чули й раніше, а небезпека забудови стадіону не зникла досі.

Читайте також: Син Азарова забудує легендарний стадіон «Старт» у Києві. Кличко протизагрузка...

Читайте також

Коментарі