В Україні планують запровадити інститут військових судів - нардеп

9 вересня 2015 р. відбувся круглий стіл стосовно запровадження інституту військових судів в Україні, організований Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Обов’язки головуючого на заході виконував заступник голови Комітету Сергій Алєксєєв.

У заході взяли участь представники Головної військової прокуратури ГПУ, Міністерства оборони України, моніторингової місії ОБСЄ, Ради національної безпеки і оборони України, представники суддівського корпусу та народні депутати України.

Відкриваючи засідання Сергій Алєксєєв зазначив, що: «У 2010 році коли приймалося рішення про ліквідацію військових судів, також брався до уваги висновок Венеціанської комісії, яка підтримала ідею ліквідації військових судів, але зараз ситуація на Сході диктує інше. У нас розпочалася справжня війна і ми за рік практично з нічого створили потужну армію. В той же час, в зоні бойових дій, як ми знаємо, трапляються багато злочинів, які повинні швидко і професійно розглядатися саме військовими судами.

При створенні військових судів потрібно врахувати і наші реалії, і міжнародний досвід, а також те, що наша країна знаходиться у стані війни. Також, враховуючи проведення АТО, збільшується кількість військовослужбовців, які повинні підтвердити свій статус учасника бойових дій. Для захисту в суді від зловживань з боку військового керівництва держава має забезпечити якісний судовий захист таких осіб.

Крім того, військові судді мають необхідні допуски до документів, до яких інші судді можуть отримувати допуск тільки через спеціальні процедури, що ускладнює доступ до правосуддя.

Таким чином, відновлення у системі загальної юрисдикції спеціалізації суддів у військових справах є нагальним для України, але з обов’язковим виправленням недоліків колишньої системи таких судів».

Щодо необхідності відновлення військового судочинства на круглому столі виступили суддя Верховного Суду України Олександр Волков та народний депутат Василь Німченко, член Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя.

Зокрема, Олександр Волков зазначив, що «Для належного функціонування системи військового правосуддя доцільно створити шість військових судів-гарнізонів та один Апеляційний військовий Суд. Рішення таких судів переглядатимуть же існуючі судові палати вищих судів.

Більшість норм у кримінальному кодексі щодо військових злочинів є бланкетними, тобто відсилають до нормативних актів військових відомств (статути, інструкції та інші), що вимагає від суддів якісного знання та фахового підходу для оперативного вирішення відповідних справ».

Підводячи підсумки обговорення питань круглого столу, Сергій Алєксєєв та Руслан Сидорович висловили вдячність усім учасникам та впевненість, що результати заходу сприятимуть не лише актуалізації обговорення серед фахівців, але й пришвидшать фахове впровадження законодавства стосовно діяльності військових судів в Україні.

Рекомендуємо прочитати

В Одесі чоловік влаштував стрілянину, посварившись зі співрозмовником

В Одесі близько 13 години сталася стрілянина по вулиці Інглезі, в результаті одна людина отримала поранення....

Це може бути цікавим

Скандал з паркувальним майданчиком на київському озері триває

Ганебна ситуація з паркувальним майданчиком на озері Вербне у Києві продовжується....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Стало відомо, скільки будинків у Києві будують незаконно

Станом на серпень 2017 року в Києві незаконно зводять 62 житлові будинки....