У київському Музеї російського мистецтва виступили проти зміни назви

У київському Музеї російського мистецтва виступили проти зміни назви

У Київраді зареєстрований законопроект про перейменування Музею російського мистецтва. Музейники бачать у цьому політичну причину напередодні місцевих виборів.

Депутат Київради Олена Єськіна зареєструвала законопроект про переіменування Київського національного музею російського мистецтва на Картинну галерею ім. Терещенка. Цей законопроект вже розглянуто 9 вересня на засіданні постійної комісії міської ради з питань культури та туризму, пише Українська правда.

Ініціатива Єськіної викликала опір не лише серед працівників музею, а й поміж фахівцями загалом.

Генеральний директор музею Юрій Вакуленко так коментує ситуацію: «Переіменування музею без залучення мешканців Києва та працівників музею не є моральним. Адже музей у першу чергу належить громадянам і є важливим для історії та іміджу Києва. Почати потрібно з громадського обговорення цього питання із залученням експертів, що вивчать історію музею та його назви».

Авторка законопроекту, за словами Вакуленка, під час підготовки законопроекту жодного разу не з’явилася в музеї з метою дослідження його архівів.

Олена Живкова, заступниця директора Музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків, що теж була присутня на засіданні, зазначає: «Питання назви музею – мистецтвознавче та культурологічне, а не політичне».

За її словами, подібне швидке рішення без належного дослідження напередодні виборів може лише радикалізувати ситуацію.

«Справжня проблема – недофінансування музею, забезпечення належних умов для збереження колекції, а не його назва. Але чомусь про це в Київраді не поспішають говорити», — додає вона.

На засіданні також був присутній Мішель Терещенко – бізнесмен, нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків.

Оскільки кворуму, достатнього для проведення голосування, на засіданні не було, остаточне рішення так і не ухвалили.

Читайте також: Як перейменують вулиці Києва — списокзагрузка...

Читайте також