У київському Музеї російського мистецтва виступили проти зміни назви

У Київраді зареєстрований законопроект про перейменування Музею російського мистецтва. Музейники бачать у цьому політичну причину напередодні місцевих виборів.

Депутат Київради Олена Єськіна зареєструвала законопроект про переіменування Київського національного музею російського мистецтва на Картинну галерею ім. Терещенка. Цей законопроект вже розглянуто 9 вересня на засіданні постійної комісії міської ради з питань культури та туризму, пише Українська правда.

Ініціатива Єськіної викликала опір не лише серед працівників музею, а й поміж фахівцями загалом.

Генеральний директор музею Юрій Вакуленко так коментує ситуацію: "Переіменування музею без залучення мешканців Києва та працівників музею не є моральним. Адже музей у першу чергу належить громадянам і є важливим для історії та іміджу Києва. Почати потрібно з громадського обговорення цього питання із залученням експертів, що вивчать історію музею та його назви".

Авторка законопроекту, за словами Вакуленка, під час підготовки законопроекту жодного разу не з’явилася в музеї з метою дослідження його архівів.

Олена Живкова, заступниця директора Музею мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків, що теж була присутня на засіданні, зазначає: "Питання назви музею – мистецтвознавче та культурологічне, а не політичне".

За її словами, подібне швидке рішення без належного дослідження напередодні виборів може лише радикалізувати ситуацію.

"Справжня проблема – недофінансування музею, забезпечення належних умов для збереження колекції, а не його назва. Але чомусь про це в Київраді не поспішають говорити", - додає вона.

На засіданні також був присутній Мішель Терещенко – бізнесмен, нащадок роду українських промисловців і меценатів Терещенків.

Оскільки кворуму, достатнього для проведення голосування, на засіданні не було, остаточне рішення так і не ухвалили.

Читайте також: Як перейменують вулиці Києва — список

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Депутат рассказал, что стало результатом трех лет деолигархизации президента Украины Петра Порошенко

Народный депутат Мустафа Найем рассказал, что стало результатом трех лет деолигархизации президента Украины Петра Порошенко....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Музеї авіації пройдуть дитячі перегони на педальних машинах

29-30 квітня на території Музею авіації у Жулянах відбудуться дитячі перегони на педальних машинах....