Україна готується до місцевих виборів

Президент Петро Порошенко видав указ, який зобов’язує центральні та місцеві органи влади забезпечити проведення демократичних, чесних і прозорих місцевих виборів, повідомляє BBC.

Глава МВС Арсен Аваков днями представить очільникам міліції на місцях розроблений у його відомстві план забезпечення правопорядку під час кампанії.

Цього тижня у Києві розпочне свою роботу місія ОБСЄ зі спостереження за виборами.

Місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня.

"Відповідає головою"

Петро Порошенко підписав указ, спрямований на забезпечення демократичності виборів, під час промови на засіданні Ради регіонального розвитку – дорадчого органу, створеного ним цієї весни.

Згідно з указом, центральні та місцеві органи влади повинні забезпечити рівні умови для всіх учасників виборів, не допустити підкупу та обману виборців і сприяти діяльності міжнародних спостерігачів за виборчим процесом.

"Кожен глава адміністрації головою відповідає не за результат пропрезидентської політичної сили, на цьому я хочу наголосити, а за чистоту процесу і відповідність усіх етапів виборів стандартам ОБСЄ, нормам європейської політичної культури", - заявив Петро Порошенко.

В указі йдеться про те, що МВС, СБУ та місцеві адміністрації повинні будуть вжити додаткових заходів задля безпеки громадян і суб’єктів виборчого процесу, а також запобігати вчиненню терористичних актів.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що його відомство вже розробило план дотримання правопорядку під час кампанії. У п’ятницю його положення доведуть до керівників місцевих управлінь міліції під час селекторної наради.

Пан Аваков назвав жовтневі вибори "особливими з точки зору можливих провокаційних дій" і розповів, що хоче зустрітися з кожним главою обласної адміністрації та з мерами міст, аби обговорити спільні дії для забезпечення правопорядку на виборах.

Десять тисяч рад

За словами заступника глави Центральної виборчої комісії Андрія Магери, наприкінці жовтня в Україні оберуть 10 778 місцевих рад, з яких 9127 будуть сільськими радами.

Вибори відбудуться по всій території України, окрім анексованого Росією Криму та окремих районів Донецької та Луганської області.

Раніше глави тамтешніх обласних держадміністрацій Павло Жебрівський і Георгій Тука виступали проти проведення виборів на теренах цих областей.

Петро Порошенко розповів, що мав "ретельну дискусію" з представниками влади і громад Донбасу, і аргументи проти проведення там виборів були "дуже вагомими".

"Але повірте мені: право людей обирати своїх представників на чесних, прозорих і демократичних виборах – це те, що докорінним чином відрізняє нас від політичної культури окупованих Росією територій", – заявив президент.

На його думку, місцеві вибори повинні відбутися "всюди за винятком районів, які безпосередньо лежать на лінії зіткнення і де є загроза спонтанних неочікуваних обстрілів, де ми просто не зможемо захистити людей".

Із тих самих міркувань президент виступив і за проведення виборів у Маріуполі – найбільшому місті двох найсхідніших областей України, яке перебуває під контролем українського уряду.

"Це місто стало символом українського Донбасу, і не довіряти, не дати можливості висловитися мешканцям Маріуполя щодо майбутньої влади буде несправедливо в першу чергу до них", - заявив Петро Порошенко.

Міжнародні спостерігачі

Тим часом у середу в Києві відкрився офіс місії спостерігачів за місцевими виборами Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, заявила на засіданні голова місії Каетана де Зулуета.

За її словами, нинішня місія стане дванадцятою подібною в історії взаємовідносин України з ОБСЄ: вперше спостерігачі від цієї організації приїхали спостерігати за виборами ще в 1998 році.

"БДІПЛ не завжди спостерігає за місцевими виборами у країнах-членах (ОБСЄ. – Ред.), але під час місії з оцінювання потреб раніше цього року усі сторони, з якими ми зустрічалися, наполягали, що міжнародна присутність буде дуже важливою під час цих виборів", - розповіла вона.

Отож, наступного тижня до України прибудуть "до ста" довгострокових спостерігачів від ОБСЄ, які розмістяться у всіх регіонах, де проходитимуть вибори, а за перебігом голосування у день волевиявлення спостерігатимуть ще 600 короткострокових спостерігачів.

Очікується, що свій проміжний звіт про перебіг кампанії місія напрацює ще до 25 жовтня, попередній звіт оприлюднять на наступний день після голосування, а остаточний звіт з’явиться на світ приблизно за два місяці після виборів.

Ще не кінець

Разом з тим, 25 жовтня процес місцевих виборів в Україні не закінчиться, заявив на засіданні Ради регіонального розвитку Андрій Магера.

Нове виборче законодавство передбачає, що протягом трьох тижнів після дня виборів відбудуться другі тури виборів мерів обласних центрів і великих міст.

Надалі ж в Україні обиратимуть ради об’єднаних територіальних громад, які створюються відповідно до ухвалених цього року законів. Пан Магера заявив, що 25 жовтня пройдуть вибори у перших 159 таких громадах.

Вибори в об’єднаних громадах відбуватимуться і надалі, вже наступного року.

Пан Магера припустив, що датою, коли може відбутися частина таких виборів, може стати 27 березня наступного року, - у день, на який уже призначені вибори нововідтворених районних рад у Києві.

Рекомендуємо прочитати

Мужчина убил и закопал вместе с автомобилем участника ДТП

В Пермском крае перед судом предстанет 33-летний житель Кунгура, которого обвиняют в умышленном убийстве незнакомого человека и попытке сокрытия преступления....

Це може бути цікавим

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Москве заявили, что не оставят без ответа новые санкции США

Новые санкции Соединенных Штатов в отношении Российской Федерации являются политическим подарком президенту Петру Порошенко, который посетил с рабочим визитом Ш....