У Молдові розпочався «Майдан»? — думка експерта

У Молдові розпочався «Майдан»? — думка експерта

Вимоги мітингувальників, які протестують наразі в столиці Молдови, нагадують вимоги протестувальників київського Майдану.

Про це в ефірі «5 каналу» під час телемарафону «Україна понад усе» заявив старший аналітик Інституту світової політики в Україні Лео Літра.

«Треба ділити протестувальників від лідерів громадянської платформи, яка організувала протести. Протестувальники за своїми вимогами дуже схожі на тих протестувальників, які були в Києві при Майдані. Тобто вони протестують проти корупції, проти викраденого 1 млрд з банківської системи Молдови, протестують проти системи, проти олігархів, проти бездіяльності влади і проти здорожчання цін, але найголовніше — це проти корупції», -сказав він.

За словами Літри, протести в Молдові — це поки що не Майдан, але такий шлях розвитку подій можливий. «Я думаю, що це поки що не Майдан, але шанси є в майбутньому, це все залежить від того, як влада буде говорити з протестувальниками», — зазначив аналітик.

Також він додав, що до громадянської платформи, яка організувала протести, входять люди, які вже були при владі, і тепер хочуть повернутися до правлячої верхівки. «Мені здається, що ці люди просто прагнуть повернутися до влади», — прокоментував Літра.загрузка...

Читайте також