У Мінську продовжують «встановлювати мир на Донбасі»

У Мінську продовжують «встановлювати мир на Донбасі»

Робоча група з безпеки Тристоронньої контактної групи відновить переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі України сьогодні вранці.

Про це повідомляється в твіттері Міністерства закордонних справ Білорусі.

Напередодні ввечері в Мінську завершилися засідання робочих підгруп з економіки, гуманітарних та політичних питань. Результати цієї роботи були заслухані учасниками тристоронньої контактної групи. Потім пройшло засідання групи в розширеному складі, тобто за участю представників «ЛНР» і «ДНР». У засіданні робочої групи з безпеки було оголошено перерву.

Спеціальний представник ОБСЄ у тристоронній контактній групі по Україні Мартін Сайдік за підсумками переговорів заявив журналістам, що контактна група знову збереться в білоруській столиці 22 вересня, передає Белта.

Сайдік також повідомив, що підгрупа з політичних питань 15 і 16 вересня знову збереться в Мінську, щоб продовжити дискусію з місцевих виборів.

Крім того, він зазначив, що підгрупа з економіки «досягла обнадійливих результатів». Було досягнуто взаєморозуміння щодо маршруту експертів, які відвідають споруди водопостачання в одному з населених пунктів у Луганській області. Сайдік додав, що робота експертів фінансується німецькою стороною. Досягнута принципова згода з питання обстеження шахт в зоні конфлікту. «Це дослідження теж фінансується Німеччиною», — зазначив він

Сайдік також висловився за вдосконалення процедури подачі заяв про пенсії в зоні конфлікту. Він нагадав, що Україна відкрила у лінії фронту першими логістичний центр, який в тому числі надає банківські послуги. «Необхідно збільшити кількість таких центрів, а також удосконалити процедуру подачі заяв про видачу пенсій жителям конфліктних регіонів», — сказав він.

Нагадаємо, на засіданні контактної групи у вівторок сторони повинні були підписати угоду про відвід озброєння калібром менше 100 мм від лінії фронту. Це питання узгоджується в рамках підгрупи з безпеки Тристоронньої контактної групи.загрузка...

Читайте також