У Києві катастрофічно не вистачає вакцин для дитячих щеплень

У Києві катастрофічно не вистачає вакцин для дитячих щеплень

Цього року в Києві – катастрофічна ситуація з вакцинами. Щеплення не отримала і половина новонароджених дітей. Лікарі кажуть: з кожним роком в столиці стає все більше незахищених діток, а ймовірність спалаху небезпечних інфекцій підвищується, пише Сегодня.

 За даними столичної СЕС, за 7 місяців 2015-го план профілактичних щеплень виконаний менш ніж на 50%. Наприклад, з 21,5 тис. дітей, які народилися в Києві за цей період, тільки 40,3% отримали в пологових будинках щеплення БЦЖ. Щеплення проти поліомієліту – всього 53,3% малюків (у Закарпатській області вже зафіксували спалах цієї інфекції, там захворіло двоє нещеплених діток). І цифра щеплених малюків зменшується (див. Інфографіку).

У департаменті охорони здоров’я КМДА кажуть, що головна причина низького рівня вакцинації – відсутність в достатній кількості вакцин у поліклініках. «Батьків які самі відмовляються від щеплень всього 3-5%. У Києві, навпаки, стає все більше тих, хто хоче зробити щеплення, але… не може, тому що вакцини немає», – говорять в КМДА.

Головний позаштатний консультант департаменту з питань організації вакцинації дітей Ольга Костенко пояснює: перебої із закупівлями почалися в 2013 році. «Зараз «ощасливлений» тільки кожна п’ята дитина. Четверо або чекають госпоставок, або йдуть у приватні клініки. Але це не покриває кількість нужденних», – говорить вона. За її словами, в поліклініках майже немає комбінованих вакцин для дітей до року. «Ще вересня попрацюємо в деяких районах, а вже в жовтні буде нуль. Ситуація небезпечна і тривожна. Через відсутність щеплень для діток, можливі спалахи небезпечних захворювань», – говорить Ольга Костенко.

Платні щеплення ситуацію не рятують – їх роблять близько 10% батьків. «Щеплення БЦЖ у приватників коштує мінімум 100 грн, а є й по 600, якщо з консультацією лікаря. КПК обійдеться в 350 грн. Є комплексні щеплення, які коштують більше 1 тис. грн. А адже дитині до року потрібно зробити їх штук 10. Чому нам потрібно витрачати свої гроші за те, що держава має оплачувати», – обурюється Тетяна Ковш с Троєщини.

У МОЗ кажуть, що проблем з вакциною від поліомієліту вже немає, достатня кількість доз отримано в якості гумпомощі від ЮНІСЕФ і Канади. «За іншими календарним вакцинам питання вирішується за рахунок перерозподілу препаратів. Також опрацьовується можливість закупівлі вакцин через міжнародні організації», – говорять в МОЗ. Обіцяють, що до кінця року дефіциту не буде.

Читайте також: Цього року у Києві планові щеплення отримало менше половини дітей — СЕСзагрузка...

Читайте також

Коментарі