Після зменшення ЄСВ кількість легальних працівників стала меншою – експерт

Зменшення розміру ЄСВ не призвело до виведення зарплат з тіні та створення нових робочих місць. Кількість найманих працівників знижується, а надходження до соціальних фондів падають.  Про це з посиланням на відповідь на запити до Державної фіскальної служби та Державної служби статистики повідомив Соцпорталу активіст оргкомітету партії «Соціальний рух» Віталій Дудін.

За наведеними даними, надходження коштів єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за грудень 2014 року складали 17 752,6 млн гривень, а за липень 2015 року – 15 592 млн гривень (надходження зменшились на 2,2 млрд гривень).

Заборгованість зі сплати ЄСВ по Україні станом на 1 січня 2015 року складала 5 348,7 млн. гривень, а на 1 серпня 2015 року – 6 620,1 млн. гривень (заборгованість зросла на 1 млрд гривень).

 При цьому ряд підприємств змогли скористатися знижками на ЄСВ. Закон про зменшення навантаження на фонд оплати праці був прийнятий 28 грудня 2014 року. Нові форми звітності з ЄСВ подаються платниками з червня (звітний період – травень 2015 року). За червень 2015 року кількість поданих звітів зі відображеним понижуючим коефіцієнтом складає 8 283.

 Державна служба статистика України надає такі дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників: грудень 2014 року – 8 392,8 тис. осіб; червень 2015 року – 8032,7 тис. осіб (із них 236,6 тис. осіб отримують зарплату на рівні мінімальної). Отже, за цей час на 360 тисяч зменшилась кількість осіб, зайнятих на умовах трудових договорів. Ця цифра співрозмірна з чисельністю усіх працівників Київської області.

На думку Віталія Дудіна, дані свідчать, що політика поступок на користь бізнесу не виправдала себе. Зробити його соціально-відповідальним може самоорганізація найманих працівників, а також суворе покарання за злочини проти трудових прав. Окрім тінізації спостерігається і знищення робочих місць у публічному секторі (звільнення держслужбовців). За даними Мінсоцполітики, рівень безробіття серед населення — найвищий за всі роки існування України (серед молоді він досяг 23%). Це підвищило навантаження на Фонд соцстрахування у частині виплати допомоги по безробіттю збільшується. Прийняття нового Трудового кодексу і приватизація підприємств підвищить рівень безробіття, вважає експерт.

«Влада, сформована бізнесом, не здатна адекватно реагувати порушення з боку бізнесменів. Держава усунулась зі сфери зайнятості, а поступки на користь бізнесу не спонукали його розвивати економіку. В Україні було заморожено рівень зарплати, введено мораторій на перевірки бізнесу, а також знижено ЄСВ, однак це призвело до ще більшої тінізації праці, що визнають навіть у МВФ», — зазначає Віталій Дудін.

Читайте також: Мінфін планує встановити єдиний соцвнесок на рівні 20%

Рекомендуємо прочитати

Как хочется быть наконец Украиной - письмо из оккупированого Луганска

Я так понимаю, в Луганске есть две самые крутые и самые конкурентно способные вещи: свой ДОМ (дом как жилье и как лучшее место на свете) и сносная стоимость газа....

Це може бути цікавим

Шмели научили друг друга играть в футбол

Учёные из Лондонского университета Королевы Марии обнаружили, что шмели могут научиться передвигать объект к цели (загонять шарик в лунку), наблюдая за моделью насекомого или за живым сородичем....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Видео: даже растолстевшие тигры опасны

Напомним, растолстевшим амурским тиграм придумали программу для похудения....