У столиці завдяки технічній допомозі Світового Банку вперше розробляється унікальна транспортна система Києва, метою якої є оптимізація потоків громадського транспорту. Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час семінару «Сталий міський транспорт міста Києва. Технічна допомога Світового банку» у представництві Світового банку в Україні.

«Місто – це живий організм, головними артеріями якого є маршрути громадського транспорту. Протягом багатьох років місто розбудовувалася, але ніхто не займався системною організацією роботи транспорту. Тому одне з головних завдань, яке ми повинні вирішити, — налагодити ефективне і зручне транспортне сполучення в столиці. Сьогодні, у непрості для України часи, за рахунок допомоги Світового Банку вперше в столиці розробляється, можна сказати, унікальна транспортна система Києва», — наголосив мер.

За словами Віталія Кличка, щоб міський транспорт відповідав вимогам сучасного Києва, столична влада залучила до аналізу поточної ситуації та вироблення стратегії міжнародних експертів зі Світового банку. І вдячна за допомогу, рекомендації і розробки експертів. Останній раз заміри пасажиропотоку в Києві проводилися у 1986 році, і транспортна схема до сьогодні працює згідно застарілих розрахунків.

Міський голова наголосив, що реформування системи міського транспорту відбудеться у двох ключових напрямках. «По-перше: необхідно спростити транспортну схему міста, зменшивши кількість дублюючих маршрутів, якщо пасажиропотік становить менше 5 тис. осіб на добу, збільшивши кількість прямих маршрутів, розширити маршрути підвозу пасажирів до метро і поліпшити сполучення з передмістям за рахунок пересадочних вузлів на околицях міста», — зауважив Кличко.

З іншого боку, залишається необхідність поліпшити сполучення з центром густонаселених районів міста, зокрема Троєщини. «За рекомендацією фахівців банку ми плануємо об’єднати шість існуючих маршрутів громадського транспорту в три. Об’єднання торкнеться маршрутів тролейбусів і маршруток. А також ми відкриємо три абсолютно нових маршрути, які зараз не обслуговуються, але мають величезний потенціал», — наголосив Кличко.

У коментарі журналістам Віталій Кличко наголосив, що одним з аспектів транспортної системи є й екологічна складова. «Ми опрацьовуємо напрямок використання екологічно чистого транспорту. Ми розглядаємо закупівлю тролейбусів і трамваїв, які не забруднюють атмосферу і використовують набагато менше електроенергії. Тому пропозиції Світового банку дуже цінні для Києва і ми будемо реалізовувати напрацювання, використовуючи найкращий світовий досвід», — підкреслив мер.загрузка...

Читайте також