Фейк у ЗМІ Росії: Одеса може вийти зі складу України

imageРосійські ЗМІ поширили буцімто заяву Саакашвілі про вихід Одеси зі складу України, повідомляє Радіо Свобода.

Упродовж останніх днів російські телевізійні канали та інтернетні ЗМІ повідомляли про буцімто «заяву» голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі про можливий вихід Одеси зі складу України. Однак, першоджерело таких «заяв» не вказане, а представленя цитата з його промови свідчить про те, що керівник ОДА каже про напруженість в українській Бессарабії, а не в Одесі.

Новина з’явилась на сайті російського телеканалу «Звезда», а також російського каналу «РЕН-ТВ». «Цитату» про «вихід Одеси зі складу України» також активно поширили у соціальних мережах та низці сайтів, як «Русская весна», «Антифашист», PolitRussia, «Украина.ру».

Названі ЗМІ посилаються на портал «РосИнфо», де опубліковано матеріал із назвою «Провидець Саакашвілі напророкував вихід Одеси зі складу України».

Однак, «РосИнфо» не дає посилання на першоджерело інформації, натомість цей портал подає лише цитату: «Регіон української Бессарабії досить нестабільний, – зазначив Саакашвілі. – Тут можна грати на небезпечній політичній та соціальній ситуації. У регіоні повторюється ситуація Донбасу – українська влада представлена слабо, українських ЗМІ та телебачення практично немає. Мовлення веде Росія і сепаратисти. Одеса направляє туди групи Нацгвардії і деякі інші підрозділи, – пояснив голова ОДА, – однак назвати їх представниками влади не можна, визнав він».

Схожа цитата є на відео «112 каналу»: виступу Міхеїла Саакашвілі на розширеному засіданні українського уряду за участі голів обласних державних адміністрацій. (Відео з 1:07).

У цій промові Саакашвілі не говорить про можливий вихід Одеси зі складу України, а висловлюється тільки про ситуацію на півдні Одеської області – на терені Бессарабії.

Подібні заяви про напружену соціальну і політичну ситуацію у цьому регіоні Саакашвілі робив і в інших інтерв’ю, зокрема тому ж каналові «112» та NewsOne (Відео з 5:12).

Політик вважає, що в українській частині Бессарабії, що на півдні Одеської області, накопичилася величезна кількість проблем, які використовують антиукраїнські сили у намаганні сформувати в цьому регіоні сепаратистські настрої.

В команді Міхеїла Саакашвілі на запитання Радіо Свобода відповіли, що заяви російських ЗМІ на тему виходу Одеси зі складу України є настільки абсурдними, що навіть не потребують спростування.

Рекомендуємо прочитати

Роулинг рассказала о существовании другого Гарри Поттера

Британская писательница и автор поттерианы Джоан Роулинг рассказала, что помимо главного героя Гарри Поттера в саге был еще один персонаж с таким именем....

Це може бути цікавим

У Німеччині з'явилася банкнота номіналом нуль євро

У Німеччині випустили сувенірну купюру номіналом нуль євро....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Госдума РФ ввела новый запрет в Интернете

Госдумой был принят законопроект о блокировании "зеркал" - копий заблокированных или пиратских сайтов....