Нардеп розповів, як Україні притягнути Росію до відповідальності в Міжнародному Суді

Народний депутат Сергій Алєксєєв привітав рішення Генерального Прокурора створити спеціальне управління з розслідування злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

«Дане управління буде займатися розслідуванням, об’єднанням, акумуляцією, аналізом і спрямуванням кримінальних проваджень до суду, які стосуються документального підтвердження, збирання доказів і отримання в подальшому вироків національних українських судів про ведення агресивної війни, російського військового вторгнення на територію України…» – зазначив А. Матіос на своєму брифінгу.

Як зауважив народний депутат ідея системного збору органами прокуратури доказів російської агресії в Україні, та сприяння терористичним організаціям ДНР та ЛНР виношувалася близько року і це великий позитив, що дана ідея все ж таки реалізувалася. У перспективі ця новація здатна стати вирішальним аргументом у справі притягнення Росії до відповідальності, а також відшкодування збитків, які були нанесені українській державі та її громадянам під час військовий дій.

Раніше, Сергій Алєксєєв зареєстрував Проект Постанови, що передбачала здійснення досудового розслідування за складами злочинів: ст. 110 Кримінального кодексу України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»; ст. 437 Кримінального кодексу України «Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни» (що зафіксує на рівні національного права акти агресії проти України, а докази зібрані в цих провадженнях будуть використані в Міжнародних судах)

«У березні ми з колегами розробили та згодом винесли на голосування до Верховної Ради Проект Постанови про необхідність збору та систематизації доказів агресії Російської Федерації та терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР” проти України (№ 2320), яка передбачала створення при Генеральній Прокуратурі міжвідомчої слідчо-оперативну групу під керівництвом заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора України, яка буде відповідати за збір доказів агресії, вчинення злочинів проти миру, безпеки людства та тероризму, планування, підготовки, розв’язання і ведення агресивної війни, посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, – повідомив С. Алєксєєв. – Дуже добре, що Генеральна Прокуратура вирішила звернутися до цієї ідеї, адже усі докази які будуть зібрані під час слідчих дій, можна буде використати у Міжнародному Кримінальному Суді».

Нагадаємо, 3 вересня головний військовий прокурор А. Матіос доповів під час брифінгу про створення у Генеральній Прокуратурі управління, яке буде розслідувати злочини, пов’язані з російською військовою агресією в Україні.

Рекомендуємо прочитати

У США в холодильній камері вантажівки знайдені 60 мігрантів

У США на кордоні з Мексикою прикордонники виявили в холодильній камері вантажівки 60 нелегальних мігрантів....

Це може бути цікавим

Потрійне ДТП: є загиблі і поранені

У селі Деревач, що неподалік від Львова, на міжнародній трасі Київ – Чоп трапилась смертельна ДТП....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Турции умерла украинская туристка

Украинская туристка, преподаватель Прикарпатского национального университета в Ивано-Франковске, 38-летняя Вера Великород умерла в Турции....