Затриманого за події під Радою активіста били палицею по голові — адвокат

Затриманого за події під Радою активіста били палицею по голові — адвокат

Активіста Артема Фурманюка, затриманого за сутички під Верховною Радою 31 серпня, били палицею по голові.  Про це в ефірі передачі «Восточный дневник» заявила його адвокат Тетяна Іванова.

300x200_733250

«Шрами на голові у мого підзахисного я сфотографувала. Бити по голові не можна нікого. А якщо людина не чинить опору, то і по інших частинах тіла бити не можна. Не було жодної підстави для того, щоб до хлопців застосовувалися спецзасоби», — стверджує Іванова.

Як вважає адвокат, більшість затриманих за організацію масових заворушень під ВР 31 серпня не мають відношення до тих тяжких злочинів, в яких їх підозрюють.

«У матеріалах справи немає нічого про те, хто ж організував ці заворушення. І я впевнена, що більша частина затриманих не має ніякого відношення до організації, і до тяжких тілесних ушкоджень, які були отримані бійцями Нацгвардії, як не мають відношення ці затримані і до загибелі людей «, — заявила двокат.

За словами Іванової, підозра в організації масових заворушень пред’явлено людям, які не знайомі між собою.

«За 294 статтею, важкої, де — передбачається від 8 до 15 років позбавлення волі, йдуть всі затримані, у тому числі і один, який в перший раз в житті прийшов на масовий захід. Йому інкримінували ту ж статтю (» організація заворушень «) і взяли на 2 місяці під варту. Однакові постанови про підозру, написані як під копірку — у всіх. Мені цікаво — як люди, незнайомі між собою, можуть бути організаторами акції? «, — сказала вона.

Іванова визнала, що її підзахисний Фурманюк, відображений ЗМІ з палицею в момент удару, бив нею по щиту нацгвардійця. Але ці дії, за її словами, можна розглядати, як грубе порушення громадського порядку, за що передбачається штраф або 6 місяців арешту.

«Навіть якщо ці люди (затримані) били палицями по щитах працівників правоохоронних органів — це не має відношення до організації масових заворушень, — підкреслила адвокат, зазначивши, що їй заважають здійснювати її роботу із захисту. — Винні мають бути покарані, але з таким продавлюванням через верх … Я зіткнулася вперше. У нас навіть пред’явлення підозри і впізнання проходили без адвокатів «.загрузка...

Читайте також