Україна в рейтингу свободи преси опустилася 129 місце

Україна в рейтингу свободи преси опустилася 129 місце

Україна за підсумками 2025 р. опустилася в рейтингу свободи преси на 2 позиції — до 129 місця з 180 країн. Про це свідчать дані Press Freedom Index 2015 правозахисної організації «Репортери без кордонів».

«Це найгірший період в історії України з моменту здобуття незалежності в 1991 році. Безжальне придушення протестів, завдяки яким в кінцевому підсумку був повалений Президент Віктор Янукович і подальші бої на Донбасі викликали сплеск насильства та інших зловживань стосовно журналістів», — йдеться у коментарі «Репортерів без кордонів».

Фото: Україна посіла 129 місце в індексі свободи преси 2015

Серед факторів, які вплинули на зниження рейтингу, називається створення в Україні Міністерства інформаційної політики.

«Між тим, створення інформаційної політики Міністерства показує, що уряд відчуває спокусу контролювати ЗМІ у відповідь на виклики безпеки. Кілька драконівських законопроектів були відхилені в останню хвилину, але є побоювання, що вони можуть бути відроджені в ще більш жорсткій формі, якщо війна затягнеться», — наголосили «Репортери».

Зазначимо, всього в рейтингу свободи преси 180 країн. На першому місці в індексі — Фінляндія, на другому — Норвегія, третє дісталося Данії. У першу десятку також увійшли такі країни: Нідерланди, Швеція, Нова Зеландія, Австрія, Канада, Ямайка та Естонія. Найгірша ситуація зі свободою ЗМІ була визнана в африканській державі Еритреї. Німеччина опинилася на 12-му місці, Польща — на 18-му, США — на 49-м.

Росія в рейтингу свободи преси посіла 152 місце, у Білорусі ще більш низька позиція — 157 місце.загрузка...

Читайте також

Коментарі