Печерський суд віднесли до числа закритих від суспільства

В рамках спецпроекту «Судове Рішення» (керівник Наталія Абрамович), який реалізується активістами громадської ініціативи «Відкритий Суд» (керівник Станіслав Батрин), ми звернулися до Печерського районного суду м. Києва та відповідного управління Державної судової адміністрації з запитом про надання інформації про кількість прийнятих рішень суддями даного суду (поіменно) у випадковий період 1-31 березня 2015 р.   

Така показова інформація необхідна для виявлення фактів ігнорування суддями вимог закону до обов’язкового оприлюднення судових рішень у Єдиному реєстрі судових рішень (ЄДР). Так, якщо суддя прийняв 30 рішень за місяць, а вніс до реєстру тільки 5, -  це дає нам підстави вважати, що суддя приховує свої рішення у власних інтересах, а це перша ознака корупції.

Водночас, як вбачається з офіційної відповіді Печерського районного суду, в суді по сьогоднішній день не ведеться облік кількості судових справ, розглянутих протягом певного періоду часу. Фактично, це означає, що в українських судах не знають скільки справ розглядає суддя, не знають скільки виносить рішень, які рішення, і з якого приводу.   

Така ситуація свідчить про грубі порушення в системі організації роботи в судах, оскільки відповідно до наказу ДСА від 28 вересня 2012 року №115 «Про затвердження Типового положення про апарат місцевого, апеляційного судів» до основних функції апарату суду віднесено ведення судової статистики, забезпечення підготовки аналітичних довідок, таблиць, узагальнень з питань судової статистики, формування статистичних звітів про роботу суду, огляд статистичних даних про підсумки діяльності суду.

"З огляду на приховування інформації від громадськості, ми розцінюємо такі дії як спробу зняти відповідальність з суддів, які ухиляються від оприлюднення своїх рішень, - про що вже наголошувалося в статті і відносимо Печерський суд до числа закритих від суспільства", - заявляють активісти.

Нагадаємо, що проект Відкритий Суд об’єднує об’єднує юристів та волонтерів з усієї України, які проводять відео зйомки судових засідань і забезпечують гласність і відкритість судового розгляду справ. В подальшому, відеозаписи поширюються на сайті організації http://www.sud.openua.tv/ та є у вільному доступі на ресурсі Youtube. Найбільш резонансні справи коментуються групами експертів, які мають визнану ділову репутацію та фаховий рівень. Керівником проекту Відкритий Суд є кандидат юридичних наук, правозахисник Станіслав Батрин. Керівником спецпроекту «Судове Рішення» є активіст Наталія Абрамович.

Рекомендуємо прочитати

Назван эффективный способ избавиться от усталости

Ученые из Лондонского университета королевы Марии определили лучший способ избавиться от хронической усталости....

Це може бути цікавим

У Росії можуть заблокувати месенджер Telegram

Глава Роскомнадзора звернувся до засновника месенджера Telegram Павла Дурова з проханням надати відомості про компанії для включення їх до реєстру організаторів пош....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Рианна помогла поклоннику пережить болезненное расставание

Рианна не только снимается в клипах и разрабатывает коллекции модной одежды и обуви, но и находит время, чтобы пообщаться с фанатами в социальных сетях....