У Києві знешкодили групу, яка планувала теракт — СБУ

У Києві знешкодили групу, яка планувала теракт — СБУ

Працівники Служби безпеки України провели у Києві спецоперацію зі знешкодження зловмисників, які планували теракти. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

“Це у Києві СБУ ліквідувала групу, що планувала теракти”, — зазначили у прес-службі на запитання щодо того, що сталося поблизу офісу «Правого сектора» на Оболоні у Києві.

Організатор терористичної групи, уродженець Сахалінської області Російської Федерації, разом із спільниками, мешканцями Києва та області, спланували теракти у Києві.

Завдяки спецоперації із задіянням підрозділу “Альфа” терористи були затримані біля пункту прийому волонтерської допомоги для бійців антитерористичної операції. Пункт розташовано на першому поверсі багатоповерхового житлового будинку по вулиці Майорова в Оболонському районі.

Зловмисники чинили активний збройний опір — встигли підірвати гранату РГД-5 біля приміщення пункту прийому допомоги. У відповідь правоохоронці застосували табельну зброю — одного із терористів поранено в ногу.

Чотирьох терористів, членів однієї з проросійських громадських організацій, затримано на місці злочину.

У правопорушників вилучили предмети, які могли б застосовуватися для вчинення терактів у столиці.

Під час спроби теракту зловмисники відімкнули мобільні телефони, використовували портативні рації, встановили на авто фальшиві номери. Крім того, вони мали з собою тактичні рюкзаки з камуфльованою формою, каремати, запас харчів для переходу на нелегальне становище.

Встановлено, після теракту організатор терористичної групи мав негайно виїхати на тимчасово окуповану територію АР Крим.

За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.

Читайте також: Отримано додаткові дані для кваліфікації події під Радою як теракт — ГПУзагрузка...

Читайте також