НБУ оштрафував румунську компанію на 1,2 млн. грн.

НБУ оштрафував румунську компанію на 1,2 млн. грн.

Національний банк України оштрафував румунську компанію Асіто Капітал (Asito Kapital S. A.) на 1,2 млн. грн. за порушення порядку набуття істотної участі в ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВІ «СМАРТБАНК».

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Компанія Asito Kapital придбала 99% акцій ПАТ «Страхова компанія «Стар-Поліс», якому належить 40% акцій банку. Угода відбулась без погодження Національного банку України, порушником не було повідомлено НБУ про намір опосередковано набути істотну участь в банку та не подано відповідний пакет документів«, — йдеться у повідомленні.

Тепер ПАТ «Страхова компанія «Стар-Поліс» повинна сплатити штраф у сумі 1,2 млн. грн.

Зазначається, що Національний банк тимчасово, до усунення порушення, позбавив права голосу акціонера ПАТ «Смартбанк» — ПАТ «Страхова компанія «Стар-Поліс» — і призначив службовця Національного банку довіреною особою, якій передав право голосу щодо відповідних акцій ПАТ «Смартбанк» і право брати участь в управлінні банком, яке випливає із володіння цими акціями.

Згідно зі змінами до Закону України «Про банки і банківську діяльність», унесеними в середині липня 2015 року, Національний банк може накладати штраф не тільки за пряме, а й за опосередковане набуття істотної участі в банку без погодження з регулятором.

Читайте також: Показники валютного ринку на 4 вереснязагрузка...

Читайте також

Коментарі