Як допомогти місту не виходячи з інтернету: порада небайдужим

Місто – живий організм. Це гіпотеза і водночас, підгрунтя для фентезі. На ній, до прикладу, грунтується концепція майже “українського” фанфіка “Дозорів” – “Лик черной Пальмиры”. Київські картографи вказують на“лицевий характер” міста, обухівські – плодять казки про “родимі плями” Обух-града.

Згідно з так званою “ліберальною” концепцією міста, її тло складається з трьох взаємозалежних прошарків: влади, бізнеса і громади. Ніби-то, будь-яке інфраструктурне, зокрема, рішення, має прийматися за безумовної підтримки всіх трьох гілок консенсуса. Не будемо йорнічати на тему рідного міста, де

 – благоустрій – лише піар-технологія влади,

 – незакільцьовані до міського водогону таунхаузи вздовж Київської – “золота жила” для бізнеса,

 – і перманетні патерналістські очікування населення, яке не кидає віри в “нову”, автоматично “продуктивну і чесну” владу.

Звичайно, вказана вище схема умовно придатна суспільствам з 200-річною еволюцією соціальних інститутів, втіленням ідеалів Просвітництва і майже соціалістичною “економікою перерозподілу”.

Згідно з ними місцева влада перебуває у статусі сервісного центру громади, а бізнес не економить на власній репутації. Окрему роль в цій схемі грають новітні технології, покликані донести проблемні питання до вух вічно заклопотаних бюрократів.

Одну з них розробили пацани з Мурманська. Її мета – картографування (далебі, найпростіша форма подачі інформації) громадських “хотєлок”.

Ось що про це пише urbanurban.ru:

создатели бренда Made in Murmansk решили сделать mycity.io — универсальную интернет-платформу, которую можно было бы использовать для сбора пожеланий по изменению городской среды где угодно.

Концепция простая – это платформа для муниципалитетов, позволяющая собрать идеи от горожан и упростить коммуникацию между властью и людьми. Для обмена опытом ребята стараются наладить контакты с муниципалитетами в финских городах.

Бизнес-модель устроена так: пользователи платформы вносят абонентскую плату, а команда проекта ведет всю техническую часть — покупатели просто вставляют свой текст и обрабатывают идеи. 

1

В Україні, як видно з карти, послугами платформи користуються в Миколаєві.

Вона зручна для соціальних активістів, еко-партизан і культурних хакерів. Вона корисна для місцевих політиків і органів влади. Платформа зменшує трати на  опитування (правда, їх не проводять), фокус-групи (теж) і тому подібну соціологію. Вмонтована в міський сайт, вона дозволяє щомісяця знімати проблемні “вершки” і додавати до кави прямо на місці – під час засідання виконкомів, профільних комітетів, міських рад тощо.

Мер, візьми на озброєння. 

Після виборів, звичайно.

джерело: Хроніки міста

Рекомендуємо прочитати

Подводные роботы помогут подлодкам искать подлодки

Агентство перспективных оборонных разработок (DARPA) Пентагона заказало британской компании BAE Systems разработку автономных подводных необитаемых аппаратов, которые ....

Це може бути цікавим

У Росії заборонили видавати книгу Саакашвілі

Український політик Міхеїл Саакашвілі повідомив на своїй сторінці Facebook, що в Росії заборонили видавати його книгу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Генетики возвысили интеллект викторианцев над современным

Международная группа ученых пришла к выводу, что развитие интеллекта и связанных с ним генетических маркеров произошло в галоцене, но замедлилось в XX веке....