Як приймають на роботу переселенців - дослідження

 

Троє з чотирьох «білих комірців» мають серед своїх колег переселенців. Ті, кому не доводилося співпрацювати з переселенцями, в більшості випадків готові прийняти їх в свій колектив. Працевлаштування переселенців не є масовим. За даними опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, у двох третинах компаній працює до п'яти осіб.

З весни минулого року перед українським суспільством постало питання працевлаштування переселенців з Донбасу. За даними опитування, проведеного у квітні 2015 року, більшість роботодавців висловили готовність приймати їх на роботу. Однак надання місця в компанії не означає швидкого вирішення усіх проблем. Працевлаштування переселенців може супроводжуватися такими труднощами, як оформлення документів, пошук житла, додаткове навчання та перекваліфікація. Важливим завданням є адаптація таких співробітників в новому колективі.

Як показало опитування hh.ua, троє з чотирьох офісних співробітників вже мають серед своїх колег переселенців. Насамперед це стосується компаній, розташованих в Києві, або загальнонаціональних компаній з представництвами в різних регіонах. Саме вони найчастіше працевлаштовують колишніх жителів Донбасу.

Серед тих, кому ще не довелося співпрацювати з переселенцями, більшість готові прийняти їх в свій колектив. При цьому трохи більше половини «білих комірців» відзначили, що для них не має значення звідки родом колега. Головне, щоб якісно виконував свої обов'язки і досягав поставлених цілей. Кожен десятий налаштований патріотично і вважає, що ми повинні надавати допомогу нашим співвітчизникам. Для кожного двадцятого важливо, аби співробітник зміг влитися в робочу команду. А кожен шостий впевнений, що це практично неможливо, оскільки у переселенців інша картина світу і інше сприйняття того, що відбувається. А от у професійній компетенції та працездатності таких співробітників сумніваються одиниці.

Як правило, працевлаштування переселенців не є масовим. В двох третіх усіх компаній їх працює не більше п'яти осіб. В кожному десятому офісі працює 6-10 осіб. В 7% випадків - 10-20, а в 4% - 20-30. Варто зазначити, що десята частина роботодавців працевлаштували більше 30 переселенців із зони АТО.

Третина всіх співробітників-переселенців – лінійні фахівці. Трохи більше чверті – менеджери середньої ланки. У кожну сьому компанію переселенців запрошували на позиції ТОП-менеджерів. Ще стільки ж роботодавців мали потребу у представниках робочих спеціальностей. А кожен десятий начальник знаходив серед жителів Донбасу представників вузькопрофільних рідкісних спеціальностей.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 року. В опитуванні взяли участь 1529 співробітників різних компаній з усіх регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

Хакеры научились управлять чужим Segway

Энтузиасты выяснили, что программное обеспечение гироскутера от Segway имеет определенные изъяны....

Це може бути цікавим

У центрі Києва провалився асфальт біля ТРЦ

У Києві на бульварі Дружби народів (Печерський район) поблизу одного з ТРЦ на автопарковці провалився асфальт внаслідок прориву труби....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

НАЗК подала до суду на депутата, який невчасно подав е-декларацію

Національне агентство з питань запобігання корупції(НАЗК) направило до суду протокол про несвоєчасне подання декларації депутатом Таращанської міської ради Київ....