На окупований Донбас з’їжджаються російські журналісти – Лисенко

На окупований Донбас з’їжджаються російські журналісти – Лисенко

На окупований Донбас напередодні 1 вересня прибувають російські журналісти — імовірно, щоб знімати картинку з провокаціями. Про це речник Адміністрації Президента України з питань АТО Андрій Лисенко заявив під час брифінгу в  понеділок, передає Укрінформ.

«Є видимі чинники, виходячи з чого робляться такі висновки (стосовно можливих провокацій з боку сепаратистів на 1 вересня. — ред.). Оскільки ми знаємо, що є замовлення на виготовлення української військової форми одягу з боку сепаратистів. У нас є дані про те, що деяка бронетехніка, яка стоїть на озброєнні і у Збройних силах України, перемальовується під український стандарт, — тобто робляться відповідні лінії. І по-третє, активність російських журналістів, які прибувають в зону окупованого Донбасу. Ми всі знаємо — якщо вони прибувають, значить точно готуються провокації. Скоріш за все буде робитися картинка, начебто українські військові обстрілюють мирних мешканців і з послідуючим розвитком подій», — зазначив Лисенко.

Водночас він висловив упевненість, що з нашого боку будуть зроблені «деякі кроки, щоб ввести в оману супротивника і він не зміг використати цей пройом».

Читайте також: Захарченко: Дипломи «ДНР» визнають у світі вже сьогодні

Лисенко також додав, що спостереження ведеться по всій лінії фронту — це кілька сотень кілометрів. «Спостереження йде всюди. Буквально на всіх ділянках. Ми не робимо винятків, тому що ми піклуємося про всіх, хто може постраждати. Тобто така провокація може відбутися», — сказав він.

Речник АП з питань АТО зазначив, що попередньо була проведена робота щодо попередження всіх навчальних закладів, які знаходяться у прифронтовій зоні і недалеко від неї, про те, що такі провокації можливі. Також відбулися заняття з вчительським складом для того, щоб у разі такої провокації швидко відреагувати і відвести школярів у безпечні місця або бомбосховища з метою вберегти їх від обстрілів.

«По-третє, ведеться посилена робота нашої розвідки, яка здобуває інформацію про такі можливі варіанти провокацій. І, по-четверте, ми також попереджаємо і місцеве населення, навіть те, яке знаходиться за лінією зіткнення, на тому боці, — якщо є можливість, інформувати українських військових за можливими джерелами — а такі джерела є — про ймовірність такої провокації. Щоб можна було її зафіксувати і оприлюднити на міжнародному рівні», — підкреслив Лисенко.

Читайте також: Політолог: Ті, хто виводять під Раду людей, скоро поплатятьсязагрузка...

Читайте також