Експерт звинуватив керівника РНБО у використанні застарілої інформації

РНБООчільник РНБО із річним запізненням реагує на ситуацію в зоні конфлікту.

В цьому переконаний керівник ГІ Права Справа Дмитро Снєгирьов.

Як відомо, 25 серпня секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про те, що інженерні підрозділи Збройних сил Росії навели п’ять понтонних переправ через річку Сіверський Донець на ділянці, де по її фарватеру проходить державний кордон України з Росією.

За його словами, російські військові також обладнали під’їзні шляхи до цих переправ.

 - Таким чином формується військова інфраструктура для забезпечення перекидання додаткових підрозділів російських військ на окуповану територію України для їх бойового застосування, – сказав секретар РНБО, наголосивши, що це є черговим свідченням прямої і безпосередньої участі російської армії у війні на сході України.

27 серпня спостерігачі СММ ОБСЄ здійснили свій контроль і перевірили інформацію секретаря РНБО,

 - СММ прибула на кордон на північ і на схід від підконтрольного «ЛНР» Сєверного (за 55 кілометрів на південний схід від Луганська), щоб перевірити повідомлення про можливі понтонні переправи через річку Сіверський Донець, яка є лінією кордону між Україною і Росією. СММ перевірила всі підступи до річки вздовж лінії кордону на всьому її протязі аж до лінії контакту і не побачила ніяких підготованих шляхів під’їзду, понтонів, паромів, мостів чи інженерних робіт, – йдеться в повідомленні ОБСЄ.

В адміністрації Президента України оприлюднили координати двох із таких переправ через Сіверський Донець - біля села Кружилівка Луганської області та на околиці сусіднього села Пархоменко. Координати ще трьох переправ відсутні.

 - Нагадаю, що 4 серпня 2014 року ЗМІ оприлюднили мою заяву: «На території Росії на кордоні з Луганською областю спостерігається концентрація інженерних військ. За повідомленнями спостерігачів, на даний момент на кордоні знаходиться 40 одиниць спецтехніки. Є висока ймовірність того, що Росія будуватиме понтонні мости по всій течії Сіверського Дінця, - відзначив експерт.

Тобто, інформації про понтонні переправи виповнилося вже рік, але РНБО видало інформацію ГІ «Права Справа» за свою.

 - Віздначу, що на сьогоднішній день Росія не має потреби в понтонних переправах, тому що у серпні 2014 року українські військові тримали, хоча б під вогневим, але контролем, кордон і шляхи пересування військової техніки і підкріплення бойовикам з боку Росії. А зараз, в серпні 2015 року, Краснодонський район, де, власне, і розташовані,за версією РНБО, ймовірні понтонні переправи, наразі є глибоким оперативним тилом т.зв. «ЛНР», - зауважив він.

Відповідно, що, маючи можливість прямого наземного, а наразі і залізничного сполучення, росіянам немає потреби будувати додатково ще й паромні переправи.

 - Що стосується с. Пархоменко, то там був і, за останньою інформацією, залишається табір підготовки бойовиків.10 квітня 2015 року аналітичний відділ ГІ «Права Справа» оприлюднив інформацію про базування кадирівців та території бази відпочинку поблизу с. Пархоменко та в районі с.Хрящівка, дачний кооператив «Мир». Крім того, на території кооперативу «Мир, розміщується важка техніка і артилерія бойовиків, - додав експерт.

Рекомендуємо прочитати

Историк назвал главного врага украинцев

Военная агрессия России серьезный, но не самый страшный враг Украины....

Це може бути цікавим

5-летний ребенок погиб из-за недосмотра матери

В Одессе на улице Посмитного 5-летний мальчик погиб, выпав из окна 11 этажа многоквартирного дома....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....