У окупованому Криму і досі чекають «великої води» з України

Систему Північно-Кримського каналу підтримують в робочому стані, сподіваючись на відновлення подачі дніпровської води. Про це на прес-конференції в ІА Кримінформ повідомив голова Державного комітету по водному господарству і меліорації Республіки Крим Ігор Вайль.

«Вся система водогосподарського комплексу підтримується в робочому стані, і якщо ми в будь-який час отримаємо можливість отримати велику воду, то система буде включена без зволікання», — запевнив він і підкреслив, що з понад 300 км русла каналу 154 км задіяно для перекидання води в водосховища Східного Криму. Оскільки споруда не призначена для транспортування малих обсягів води, регулювання роботи гідротехнічних споруд ведеться кожні 2:00. У робочому стані знаходяться всі 365 насосних станцій, і кошти на їх реконструкцію передбачені у федеральній цільовій програмі розвитку Криму до 2020 року.

Додатково Крим розраховує отримати 12,4 млрд руб на ремонт русла штучної ріки і бетонування земляний частини русла.

«У зв'язку з тим, що вода відсутня в Північно-Кримському каналі, проект схвалений, але припинений», — нагадав Вайль.

Він упевнений, що подача води по системі Північно-Кримського каналу буде відновлена.

«У мене є надія, — пояснив глава Держкомводгоспу. — Вона базується на професіоналізмі моїх колег по той бік кордону. Вони чудово розуміють, що таке система Північно-Кримського каналу, найбільшої і складної гідротехнічної споруди в Європі».

У червні на «круглому столі», присвяченому проблемам меліорації, заступник голови Держкомводгоспу Володимир Лисенко повідомив, що переговори по роботі Північно-Кримського каналу ведуться на рівні міністерств закордонних справ Росії та України, так як всі спроби провести такі переговори на місцевому рівні минулого року зазнали фіаско.

Русло Північно-Кримського каналу на території Херсонської області біля кордону з республікою було перекрито греблею з травня минулого року.

У 2013 році Північно-Кримський канал відзначив своє 50-річчя. За всі роки роботи бетонне русло каналу не ремонтувалося і втрати води крізь тріщини становили 15-18%. До 50% досягали водовтрати при перекачуванні води на поля по земляному руслу каналу.

Рекомендуємо прочитати

На Солнце зафиксировали аномальные вспышки

Ученые агентства NASA зафиксировали на Солнце аномальные вспышки, напоминающие огромные огненные взрывы....

Це може бути цікавим

В США застрелился известный актер

Молодой актер Майкл Мантенуто застрелился в своем авто....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Поліція затримала злочинну групу, яка вчиняла розбійні напади на самотніх пенсіонерів

Троє жителів Вінниці впродовж декількох місяців проникали в будинки беззахисних пенсіонерів і силою відбирали у них усі заощадження....