У окупованому Криму і досі чекають «великої води» з України

Систему Північно-Кримського каналу підтримують в робочому стані, сподіваючись на відновлення подачі дніпровської води. Про це на прес-конференції в ІА Кримінформ повідомив голова Державного комітету по водному господарству і меліорації Республіки Крим Ігор Вайль.

«Вся система водогосподарського комплексу підтримується в робочому стані, і якщо ми в будь-який час отримаємо можливість отримати велику воду, то система буде включена без зволікання», — запевнив він і підкреслив, що з понад 300 км русла каналу 154 км задіяно для перекидання води в водосховища Східного Криму. Оскільки споруда не призначена для транспортування малих обсягів води, регулювання роботи гідротехнічних споруд ведеться кожні 2:00. У робочому стані знаходяться всі 365 насосних станцій, і кошти на їх реконструкцію передбачені у федеральній цільовій програмі розвитку Криму до 2020 року.

Додатково Крим розраховує отримати 12,4 млрд руб на ремонт русла штучної ріки і бетонування земляний частини русла.

«У зв'язку з тим, що вода відсутня в Північно-Кримському каналі, проект схвалений, але припинений», — нагадав Вайль.

Він упевнений, що подача води по системі Північно-Кримського каналу буде відновлена.

«У мене є надія, — пояснив глава Держкомводгоспу. — Вона базується на професіоналізмі моїх колег по той бік кордону. Вони чудово розуміють, що таке система Північно-Кримського каналу, найбільшої і складної гідротехнічної споруди в Європі».

У червні на «круглому столі», присвяченому проблемам меліорації, заступник голови Держкомводгоспу Володимир Лисенко повідомив, що переговори по роботі Північно-Кримського каналу ведуться на рівні міністерств закордонних справ Росії та України, так як всі спроби провести такі переговори на місцевому рівні минулого року зазнали фіаско.

Русло Північно-Кримського каналу на території Херсонської області біля кордону з республікою було перекрито греблею з травня минулого року.

У 2013 році Північно-Кримський канал відзначив своє 50-річчя. За всі роки роботи бетонне русло каналу не ремонтувалося і втрати води крізь тріщини становили 15-18%. До 50% досягали водовтрати при перекачуванні води на поля по земляному руслу каналу.

Рекомендуємо прочитати

Коли обмежать міграцію європейців до Великобританії

Європейцям стане важче іммігрувати до Великої Британії з березня 2019 року....

Це може бути цікавим

Біля кордону з Польщею напали на українських поліцейських

На кордоні з Польщею невідомі напали на українських поліцейських, які патрулювали місцевість, та побили їх....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Файне місто": Музика вільних людей

Поблизу Тернополя на території іподрому пройшов 5-ий ювілейний фестиваль "Файне Місто" 2017....