Біля Києва відбувся рейд з очищення Дніпра від сіток

20 серпня державні інспектори Київрибоохорони спільно з представниками Служби Безпеки України провели рибоохоронні заходи на Київському водосховищі поблизу села Сухолуччя Вишгородського району.

За останній рік до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Київській області почастішали сигнали про те, що у водних артеріях Київської області займаються беззаконням: сітки для вилову риби ставлять в будь-якому місці, де тільки заманеться і фарватер Дніпра всіяний ними. Відповідно до пункту 6.33.пункту 6.33.1. Правил судноплавства на внутрішніх водних шляхах України «Лов риби неводом за допомогою  декількох  суден,  що йдуть  поруч  в  одному напрямку,  а також постановка знаряддя для лову риби на фарватері заборонена».

За результатами роботи було виявлено та вилучено 22 знаряддя незаконного лову – сітки, довжина яких перевищує 70 метрів. Зокрема, в районі села Страхолісся було затримано громадянина Ф., що використовував на промислі заборонені знаряддя лову відповідно до ст. 85 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В ході перевірки було встановлено, що довжина його сітки складала 294 метри. Крім того, перевірялись: журнал вилучення водних біоресурсів, промисловий талон, посвідчення рибалок, відповідність бірок на сітках, відповідність параметрів знарядь лову. Громадянин Ф. незаконно виловив цінних видів біоресурсів в кількості: плотва – 68 шт., густірка – 189 шт., лящ – 7 шт., синець – 43 шт., окунь – 3 шт., карась – 4 шт., краснопірка – 3 шт., терех – 1 шт., судак – 2 шт., сом – 1 шт. Внаслідок незаконного вилову риби завдано збитків господарству України на суму 19 298 грн.

За фактом незаконного вилову складено адміністративні матеріали, які передані до Вишгородського суду для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

«Встановлення сіток на фарватері  шкодить не лише водним біоресурсам, але і може під час руху суден викликати пошкодження окремих його частин, що призведе до аварійної ситуації на воді. Тому, діє заборона на використання будь-яких знарядь лову водних біоресурсів на фарватерах внутрішніх водних шляхах України згідно зі ст. 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів»,  - зазначає начальник Управління Київрибоохорони – Литвиненко Вадим Олександрович.

До рибоохоронних заходів також долучились представники засобів масової інформації, зокрема, журналісти Нового каналу, каналу 112 та газети Вечірній Київ.

Спільні та скоординовані дії з правоохоронними органами, як ми сьогодні побачили, є дієвими та ефективними, тому вони і надалі будуть проводитись Київрибоохороною для організації роботи щодо виконання покладених завдань.

Запрошуємо всіх небайдужих долучатись до контролю за водними об’єктами щодо недопущення браконьєрського вилову риби.

Рекомендуємо прочитати

Мужчина подарил другу в день рождения гранату, которая сдетонировала

Суворовский районный суд Тульской области приговорил 25-летнего местного жителя к полутора годам ограничения свободы по части 1 статьи 222 УК РФ, сообщается на сайте ....

Це може бути цікавим

Грузія направила Україні вимогу про екстрадицію Cаакашвілі

Прокуратура Грузії направила Україні чергову вимогу про екстрадицію колишнього президента республіки і екс-губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....