Біля Києва відбувся рейд з очищення Дніпра від сіток

20 серпня державні інспектори Київрибоохорони спільно з представниками Служби Безпеки України провели рибоохоронні заходи на Київському водосховищі поблизу села Сухолуччя Вишгородського району.

За останній рік до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Київській області почастішали сигнали про те, що у водних артеріях Київської області займаються беззаконням: сітки для вилову риби ставлять в будь-якому місці, де тільки заманеться і фарватер Дніпра всіяний ними. Відповідно до пункту 6.33.пункту 6.33.1. Правил судноплавства на внутрішніх водних шляхах України «Лов риби неводом за допомогою  декількох  суден,  що йдуть  поруч  в  одному напрямку,  а також постановка знаряддя для лову риби на фарватері заборонена».

За результатами роботи було виявлено та вилучено 22 знаряддя незаконного лову – сітки, довжина яких перевищує 70 метрів. Зокрема, в районі села Страхолісся було затримано громадянина Ф., що використовував на промислі заборонені знаряддя лову відповідно до ст. 85 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В ході перевірки було встановлено, що довжина його сітки складала 294 метри. Крім того, перевірялись: журнал вилучення водних біоресурсів, промисловий талон, посвідчення рибалок, відповідність бірок на сітках, відповідність параметрів знарядь лову. Громадянин Ф. незаконно виловив цінних видів біоресурсів в кількості: плотва – 68 шт., густірка – 189 шт., лящ – 7 шт., синець – 43 шт., окунь – 3 шт., карась – 4 шт., краснопірка – 3 шт., терех – 1 шт., судак – 2 шт., сом – 1 шт. Внаслідок незаконного вилову риби завдано збитків господарству України на суму 19 298 грн.

За фактом незаконного вилову складено адміністративні матеріали, які передані до Вишгородського суду для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.

«Встановлення сіток на фарватері  шкодить не лише водним біоресурсам, але і може під час руху суден викликати пошкодження окремих його частин, що призведе до аварійної ситуації на воді. Тому, діє заборона на використання будь-яких знарядь лову водних біоресурсів на фарватерах внутрішніх водних шляхах України згідно зі ст. 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів»,  - зазначає начальник Управління Київрибоохорони – Литвиненко Вадим Олександрович.

До рибоохоронних заходів також долучились представники засобів масової інформації, зокрема, журналісти Нового каналу, каналу 112 та газети Вечірній Київ.

Спільні та скоординовані дії з правоохоронними органами, як ми сьогодні побачили, є дієвими та ефективними, тому вони і надалі будуть проводитись Київрибоохороною для організації роботи щодо виконання покладених завдань.

Запрошуємо всіх небайдужих долучатись до контролю за водними об’єктами щодо недопущення браконьєрського вилову риби.

Рекомендуємо прочитати

Российская певица назвала сайт СБУ "бесплатным порноприложением"

Российская певица Лолита Милявская назвала сайт СБУ "бесплатным порноприложением"....

Це може бути цікавим

"Правый сектор" против раскраски Арки Дружбы народов в цвет флага ЛГБТ

27 апреля в центре Киева активисты "Правого сектора" и "Свободы" заблокировали работы по раскраске Арки Дружбы народов в цвета радуги....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Через перейменування вулиць в Одесі відкрили кримінальну справу

Прокуратура Одеської області відкрила кримінальне провадження за фактом перейменування деяких вулиць міськрадою Одеси....