Зниження температури повітря в квартирах принесе монополіям майже 7 млрд грн додаткового прибутку - аудитори

Зниження Кабінетом Міністрів України норми температури повітря в оселях людей з 18 °С до 16 °С дає додатковий заробіток монополій майже 7 млрд грн.

Такі розрахунки здійснили фахівці «Публічного аудиту».

«Аудитори вирішили підрахували, скільки ж коштує запропоноване Кабміном зменшення нормативної температури повітря у приміщеннях на 2 °С. Для цього ми взяли статистику кількості квартир в Україні – їх 19,4 млн, а централізованим опаленням обладнано близько 65 % житлового фонду, тобто 12,6 млн квартир. Далі помножили на середню площу квартири, середній тариф за опалення та тривалість опалювального сезону. При цьому врахували, що зменшення температури повітря на 2 °С – це рівно 10% від вартості послуги опалення. Такі нескладні розрахунки дають суму в 6 млрд 758 млн грн. Оскільки про зниження тарифу на опалення для населення на 10% Кабмін не згадує, напевно, це буде черговий подарунок для монополій», – вважає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

За його словами, плата за опалення зменшується на 5 % за кожен градус відхилення від нормативних 18 °С відповідно до «Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості», затвердженого Постановою КМУ від 17.02.2010 № 151.

Максим Гольдарб також зауважує, що КМУ, Мінрегіонбуд та НКРЕКП вже заздалегідь потурбувалися, щоб з початком нового опалювального сезону монополії отримували на 70% більше тіньового доходу від застарілих завищених нормативів, адже нормативи споживання теплової енергії без лічильників, незважаючи на пропозицію НКРЕКП їх зменшити, так і залишилися незмінними.

«”Публічний аудит” неодноразово вказував, що це нонсенс, коли на українців списують споживання тепла так само, як жителям крайньої півночі Сибіру. Якщо порівняти з середніми нормами Іжевська, то встановлені в Україні норми вищі на 52–100%, хоча його кліматичні умови відповідають нашим. Тим не менше, чиновники не лише не зменшили ці норми, а в березні 2015 року відповідною Постановою НКРЕКП («Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг») збільшили тарифи на централізоване опалення в середньому по Україні на 70%», – вказує фахівець.

«Як бачимо, і цього тіньового доходу монополіям виявилося замало, тому урядовці планують створити для них можливість ще одного додаткового заробітку – тепер за рахунок зменшення норми температури в помешканнях людей», – резюмує він.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України рекомендував Міністерству охорони здоров’я та Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства протягом місяця вивчити питання доцільності зменшення нормативної температури повітря у приміщеннях квартир, будинків, садиб на два градуси, з 18 °С до 16 °С.

Постановою НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» збільшено тарифи на централізоване опалення в середньому по Україні на 70%.

НКРЕКП у листах від 10.04.2015 року № 3460/18/61-15 та №3461/18/61-15 звернулася до Кабінету Міністрів України та Мінрегіонбуду з пропозицією переглянути нормативи споживання теплової енергії на опалення житлових будинків.

Рекомендуємо прочитати

Сотрудник дорожной службы перекрыл дорогу ради свадьбы соседа

Главный механик компании «Дорсервиса» в подмосковном Видном вывел на дорогу спецмашину и перекрыл движение по улице Лемешко, пока его друг выкупал невесту....

Це може бути цікавим

Стало известно, кто возглавил рейтинг самых высокооплачиваемых актрис 2017 года

Журнал Forbes опубликовал рейтинг самых высокооплачиваемых актрис 2017 года, составленный с учетом доходов за год....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Найден эффективный способ раннего обнаружения рака

Американские ученые нашли эффективный метод ранней диагностики рака....