Розповідь журналіста: Перший раз на "передку"

Стас Прудкий

Проект «Повернись живим»

15 серпня о 6:24, швидкий поїзд Київ - Константинівка рушив за маршрутом. Це мій перший виїзд на оповитий війною Донбас. Півтора роки я уявляв собі цю поїздку і зараз нервував як перед першим сексом. Але нічого незвичайного не сталось. Зовсім нічого... Просто з світу людей які думають, що ріст бакса - це їх головна проблема, я потрапив в світ, де гарно було б не вмерти, а все інше - тимчасові труднощі.

В Дзержинську я тихо запитав у товаришів: "Я тут подумав, відзняти умови проживання бійців, але боюсь, що на мене образяться за те що я винесу на загал, такі неприємні подробиці побуту". На мене здивовано подивились: "Ти що! Це VIP взагалі!".

Хера це VIP - подумав я - А який же тоді економ?! Десь близько 21 години, я одягнув "бронік", каску, загрузився у старенький "газ" і мене повезли на передові позиції. Я хотів відзняти, як наші вороги "дотримуються" мінських домовленостей. Ми летіли порожньою, нічною дорогою і я згадував фразу з фільму "Дракула": Мертві їздять швидко.

Тут праворуч щось гупнуло. - Міномет? - Ага! - Невже по нам цілять? - А по кому ж?! Водій вимкнув фари і втопив газ у підлогу. Ні, швидко їздять не мертві, швидко їздять живі, що хочуть такими і зостатись.

Добравшись до блок посту ми хутко повискакували з машини і сховались за мішками з піском. Звідси ми мали вже йти пішки, хлопці намагались зв'язатись з побратимами, сказати що ми завітаємо. Бо без попередження нас постріляли б.

Поки туди-сюди, я роздивився навколо. Ну як, роздивився… Звернув увагу, що на відстані 2-3 метрів вже ні чорта не видно. А якщо - думаю - "сепари", послали якусь "ніндзя-групу", яка зараз підібралась от сюди і "вицибне" з о тих кущів?! Ця думка дуже мене пригнітила. Було темно і страшно. Саме в цей момент я дуже гостро зрозумів нащо потрібні тепловізори і чому "Повернись живим" робить акцент на закупівлю саме цієї техніки. Повірте, сидіти вночі посеред поля, затуленим зеленою смугою, що критично обмежує поле зору і чекати небезпеки - психологічно дуже важко.

Мені згадався фрагмент з роману Юрія Горліс-Горського "Холодний Яр": "Отаман заспокоїв рукою натовп. Голодна Москва не відмовиться від Українського хліба. Нас чекає запекла боротьба та до неї нам не призвичаюватися. Вона нас не лякає. Армія наша, розбита у минулому році через байдужість українського народу до боротьби за власну хату і державу, не має тепер по достатком сил для боротьби зі зміцнівшим ворогом. Ту силу мусить дати сам український народ. Мусимо дати ми!"

До чого це я. Події про які йде мова відбуваються у період 1917-1925 років, і судячи з того, що 70 років СРСР займалась тут геноцидом українства, народ дуже конкретно "натупив".

Розшматований внутрішніми протиріччями, вірячи московським загарбникам, він не надав своєчасної допомоги спочатку армії, а потім партизанам. І що за це отримав? Країну-в'язницю, табори, репресії, голодомор, винищення культури і інтелігенції, нав'язування комплексу неповноцінності і багато іншого.

Перекладаючи мораль цієї історії на сучасну мову - "А просто треба було зібрати пацанам на тепловізор"! З цих думок мене вихопило те, що всі різко попадали на землю. Я навіть не думав і як був, теж впав додолу. Поряд вибухнуло. Хтось крикнув мені, щоб я біг в бліндаж. Бліндаж був низький, темний як погріб і під ногами чавкало болото. "Економ клас" - подумав я. Мені сказали, що почався масований обстріл і рухатись вперед дуже небезпечно. Тому в хвилинку затишшя мене закинули в машину і відвезли, де взяли.

Тому відео за яким я їхав, здобуду для Вас наступного разу. А сьогодні подумайте про те, що я розповів вище і не будьте байдужі, бо як співається у відомій пісні "Равнодушие убивает, не хуже пули". Борімося.

Читайте також: «Напиши, що вони вбили Катюшу» — волонтер про смерть жінки-бійця

Рекомендуємо прочитати

Мягкий робот научился самозалечивать раны

Мягкие роботы, лишенные твердого каркаса, «скелета» или «панциря», обещают большую гибкость в собственных движениях и в тонких манипуляциях с объектами, поэтому р....

Це може бути цікавим

Як працюватиме метро на День Незалежності

На День Незалежності, 24 серпня, зранку та до закінчення офіційних заходів станції столичного метро Майдан Незалежності та Хрещатик не працюватимуть на вхід та вих....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Дженнифер Энистон сравнила соцсети с табачной индустрией

Поклонники Дженнифер Энистон прекрасно знают, что звезда «Друзей», в отличие от многих коллег по киноиндустрии, предпочитает не пользоваться соцсетями – и в ново....