Через надзвичайну спеку в Україні з'явилася проблема з водою

Через відсутність опадів та високі температури повітря водність більшості річок у літній період значно знизилася.

Про це повідомив Урядовий портал.

 - Укргідрометцентр фіксує практично на всіх річках найнижчі рівні води за багаторічний період спостережень. Очікується і подальше зменшення водності річок, місцями до досягнення критеріїв маловоддя, а на окремих ділянках малих річок до відсутності стоку взагалі. При таких умовах, ускладнюється функціонування водогосподарського комплексу України і забезпечення водою населення, - відзначили на УП.

Так, водність Дніпра з травня цього року значно знизилася. Починаючи з квітня, середні припливи за місяць до Київського водосховища становили 30-45% від норми і були найнижчими за весь період експлуатації водосховища (з 1965 р.). Приплив до Канівського водосховища також нижче норми.

Акумуляція повеневих вод весною в дніпровських водосховищах дала можливість перерозподіляти стік Дніпра протягом року, що дозволило у серпні забезпечити водними ресурсами потреби населення та промисловості у повному обсязі шляхом спрацювання Кременчуцького водосховища.

Низький приток до Дністровського водосховища (близько 20% від норми) значно ускладнив екологічну ситуацію у його верхів’ї. На сьогодні Держводагентством розглядається питання щодо коригування режиму роботи Дністровської ГЕС виходячи з фактичної водності.

У басейні Південного Бугу забезпечено оперативний моніторинг ситуації на питних водозаборах та водних об’єктах, які експлуатуються підприємствами енергетичного комплексу. Скиди з Олександрівськог оводосховища зменшено до рівня санітарних витрат. Разом з тим, Агентство вживає додаткових заходів для підтримання водності у нижній частині Південного Бугу, зокрема за рахунок спрацювання Ладижинськоговодосховища.

Водність основних приток р. Рось не дає можливості забезпечити навіть санітарних витрат у руслі річки. Тому, Агентством встановлено режими роботи водосховищ та водогосподарських систем басейну на серпень-вересень поточного року з пріоритетом на задоволення питних потреб.

З огляду на це, задіяно всі наявні резерви (регулювання обсягів, термінів та періодичності скидів води з водосховищ) для підтримання водності річок та забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.

Рекомендуємо прочитати

Правоохранители перекрыли канал финансирования "ДНР" в Киеве

В среду, 26 апреля, сотрудники Службы безопасности Украины перекрыли канал финансирования террористической организации так называемой "ДНР", который злоумышленники организовали в Киеве....

Це може бути цікавим

Депутат: СБУ пробивает очередное дно

СБУ пробивает очередное дно....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....