У Києві зафіксовано «хімічний сморід» і перевищення норм

У Києві зафіксовано «хімічний сморід» і перевищення норм

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Міністерству екології та природних ресурсів, Державній екологічній інспекції України і Київській міській державній адміністрації невідкладно здійснити оцінку ситуації із викидами забруднюючих речовин в повітря у Святошинському районі Києва та вжити необхідних заходів.

Про це повідомив Урядовий портал.

 — Таке рішення прийнято за результатами розгляду скарги мешканців житлового масиву Борщагівки, що у Святошинському районі столиці, на «хімічний сморід» у мікрорайоні. За їх словами, джерелом викидів є завод, розташований на вул. Сім’ї Сосніних, — розповіли в УП.

 — Цей випадок свідчить про загальну тенденцію збільшення забруднення повітря в столиці. Бачу як небажання підприємств переходити на нові екологічно безпечні стандарти виробництва, свідоме порушення екологічного законодавства, так і відсутність необхідного контролю з боку екологічної інспекції, – зауважив Віце-прем’єр-міністр України.

Так, за інформацією санепідемслужби, у Києві фіксуються перевищення норм вмісту формальдегідів у 5 разів, двоокису азоту – до 6 разів, окису вуглецю – до 3 разів.

 — У столиці та в кожному іншому місті України має функціонувати комплексне екоуправління станом повітря. Це означає: чіткий контроль за дотриманням підприємствами допустимих норм викидів в атмосферу, регулювання загазованості від автомобільного транспорту, відновлення зелених насаджень та неприпустимість знищення уже існуючих, – наголосив Валерій Вощевський.

Разом із цим, Віце-прем’єр-міністр України вважає, що потрібно запровадити ефективну системуекомоніторингу та оповіщення людей про погіршення стану довкілля.загрузка...

Читайте також