У РФ пояснили, завдяки чому Путіну вдалося окупувати Крим та Донбас

У РФ пояснили, завдяки чому Путіну вдалося окупувати Крим та Донбас

Росії вдалося дестабілізувати ті регіони України ( Криму та Донбас), де серед населення домінує радянський менталітет. Таку думку висловив в інтерв’ю «Апостроф» російський історик Андрій Зубов.

«Ситуація на Донбасі дуже схожа з Придністров’ям. Справа в тому, що Донбас і Крим — території, де домінує радянський менталітет. Він не російський і не український, а саме радянський. Те, що до останнього часу в Україні не проводили національну політику декомунізації, призвело до того, що ми маємо зараз «, — вважає він.

Учений звернув увагу на те, що в ході більшості мітингів люди на сході України «збиралися (з сепаратистськими гаслами, — ред.) біля пам’ятників Леніну, піднімали прапори СРСР, радянської України чи радянського військово-морського флоту, як це було в Криму».

«Мені здається, що для майбутньої України дуже важливо розумно долати радянський менталітет, так само як у Німеччині після війни, з 1945 року, долали нацистський. Або як у Польщі та Чехії долали соціалістичний менталітет після 1990 року. На заході України, як і в Бессарабії, — більш збереглася свідомість, в центрі та Харкові — інтелігенція, яка багато в чому відкидає радянські цінності, а схід — анклав радянської свідомості. Звідси і результати, які ми отримали «, — резюмував Зубов.загрузка...

Читайте також