Білоруські спецслужби виявили «канал вербування найманців в Україні». Так, в оригіналі звучить повідомлення на «Білорусь 1″, передає «Наша Ніва».

За інформацією «Білорусь 1″ «канал вербування був розкритий зусиллями КДБ, МВС і Держприкордонкомітету Білорусі».

Телеканал повідомляє, що «білоруські спецслужби виявили канал вербування найманців для участі в бойових діях на території України».

Організатором названий український націоналіст з позивним «Тарас», який пропонував білорусам приєднатися до батальйонів «Правого сектора», «Донбасу», «Айдар» та «Азова».

Відзначається, що вербування відбувалася через соціальні мережі, «і велася серед молодих радикалів, а також душевно хворих, безробітних і колишніх кримінальників, і футбольних фанатів».

В ефірі телеканалу також повідомлялося, що інформаційний супровід надавали деякі інтернет-ресурси і зареєстрований в Чехії «Молодий фронт».

У сюжеті було відзначено, що на Донбасі воюють кілька десятків білорусів.

У виданні нагадали, що в червні глава КДБ Валерій Вакульчик заявив, що  білоруські найманці, які беруть участь в українському конфлікті будуть притягнуті до відповідальності. Тим не менше, раніше офіційно озвучувалася, що кримінальних справ на громадян Білорусі за статтею «найманства» поки немає.загрузка...

Читайте також

Коментарі