Акти прибирання від ЖЕКів кияни так і не побачили — ЗМІ

Акти прибирання від ЖЕКів кияни так і не побачили — ЗМІ

Столична влада заявляє про запровадження у Києві актів прибирання для працівників ЖЕКів, які покращать якість роботи комунальників. Однак кияни поки не бачили цих документів, пише Українська правда.

«Ми запровадили практику підписання актів прибирання ще в червні поточного року. Акт прибирання для жеківця може стати і премією, і причиною звільнення», — сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він додав, що наразі міська влада проводить перевірку, наскільки сумлінно комунальники запровадили практику актів. І закликав киян контролювати якість і вчасність прибирання.

Суть актів дуже проста. Працівник ЖЕКу за графіком проводить прибирання у будинку і дворі.

Згідно з розпорядженням КМДА від 9.03.2011р. № 307 «Про впорядкування надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у Києві», щоденно ЖЕКи повинні підмітати подвір’я і під’їзди, вивозити сміття, чистити баки, прибирати зелену зону.

Також щоденно ЖЕК повинен проводити вологе прибирання сходових клітин до 3-го поверху (вище 3-го поверху – двічі на тиждень).

Раз на місяць працівники зобов’язані мити поручні, підвіконня, віконні рами, поштові скриньки та проводити вологе прибирання від павутиння стін, стелі, ліфта. Двічі на рік – мити вікна на поверхах.

Водночас у КМДА наголошують, що на періодичність прибирання впливають поверховість, площа будинку та інші фактори.

Читайте також: У Києві створили ТОП-10 найгірших ЖЕКів

Варто відзначити, що багато мешканців столиці навіть не чули про акти прибирання.

«Не чула про акти. Це в нас таке запроваджено? Можливо десь таке працює. Але ні до нас сюди (Харківське шосе), ні до батьків на Березняках жодного разу з актом не підходили. Я ж у декреті, тому завжди вдома. Думаю, якби ходили з таким документом, то я б почула», — розповіла киянка Вікторія.

«У нас ситуація у дворі просто жахлива. Тут і так брудно – завсідники нічних наливайок традиційно п’ють у нашому дворі, а тут ще й двірник звільнилась. Кілька днів взагалі не прибирали на дитмайданчику. Які тут можуть бути акти, якщо прибирання взагалі нема?«, — розповіла жителька вулиці Березневої Богдана.

На будинку кореспондента УП Ірини після скарг ЖЕК вивісив акт прибирання на під’їзді.

«Біля дверей повісили папірець. Там були дати і колонки «підмітання», «вологе прибирання». Я дуже зраділа цьому. Думала, нарешті почнуть прибирати. Але упродовж трьох днів прибиральниця так і не з’явилась. Я внесла у відповідні графи, що прибирання «не проведено» і підписалась. А наступного дня ЖЕК зірвав цей папірець«, — розповіла Ірина.

Згодом майстер ЖЕКу заявила, що акт зняли, бо «його все одно заклеять оголошеннями».

«Також майстер додала, що прибиральниця прибирає, коли може, а може вона не щодня і не через день, бо вона одна на 18 будинків«, — відзначила Ірина.

У ЖРЕО 417 Дніпровського району кажуть, що у них позвільнялися працівники, тому якість прибирання страждає.

За словами майстра ЖЕКу Олени, у них звільнились працівники. Їх зараз троє лишилось, а одній людині щодня прибрати 18 будинків не реально.

«Знайдіть нам ще двірників. На зарплату у 870 гривень ніхто не хоче йти», — констатувала майстер ЖЕКу.

Читайте також: У дарницькому ЖЕКу спіймали двох п’яних працівниківзагрузка...

Читайте також

Коментарі