У Сімферополі за фото з прапором України доправили до міліції

У Сімферополі за фото з прапором України доправили до міліції

В окупованому Сімферополі поліція затримала московського адвоката Ірину Бірюкову і двох місцевих активістів Вельдара Шукурджіева та Ірину Копилову, які фотографувалися з прапором України біля пам’ятника Леніну. Про це повідомляє сайт ОВС-Інфо.

«Я в Криму у відрядженні по одній кримінальній справі. Ми каталися з українськими знайомими по місту. Затримали нас за те, що Вельдар, який був зі мною, сфотографувався біля пам’ятника Леніну на найбільшій площі з прапором України. Спочатку нас «вели» по місту, ми це бачили. Ми спочатку засікли дві машини, але від них поїхали. Ми зрозуміли, що за нами їдуть з площі, бо там всюди відеокамери. Нас затримали вже близько мого готелю … Три машини співробітників поліції нас оточили і в дуже грубій формі попросили всіх проїхати з ними у відділ «, — розповіла адвокат.

Після цього затриманих відвезли до найближчого відділення поліції і почали оформляти рапорти. Бірюкова розповіла, що виписала ордери на захист решти затриманих, але її до них не допустили.

«Нас розвели в три кабінети. Спочатку співробітник говорив мені:» Ми вас не затримуємо, можете йти «. Я почала йти, спустилася спокійно на перший поверх. Спочатку за мною ніхто не йшов, а потім чую — побігли, на першому поверсі вже практично близько вартівні наздогнали, стали чіпляти за руки: «Нікуди ви не підете», — розповіла адвокат.

На всіх затриманих були оформлені протоколи за статтею про порушення встановленого порядку проведення публічного заходу (ч. 5 ст. 20.2 КоАП).

Як зазначила адвокат, Вельдар Шукурджіев раніше піддавався адміністративному переслідуванню у зв’язку з проукраїнської акцією на мітингу пам’яті Тараса Шевченка. Відзначимо, що, згідно із законодавством РФ, санкції статті 20.2 КоАП передбачають накладення штрафу в сумі від 10 тис. До 20 тис. рублів або обов’язкові роботи на строк до 40 годин.

«Бесіда з співробітниками ФСБ не склалася. Не дуже хотілося відповідати на їхні запитання. … Я за дружбу України і Росії! Хоча співробітники мене сьогодні намагалися переконати, що прапор України на площі Леніна — це незаконно«, — написала Бірюкова у Фейсбуці.загрузка...

Читайте також

Коментарі