Окупований Севастополь російські пропагандисти люблять називати «містом російської слави». Цьому гучному визначенню не заважає той факт, що військова історія Севастополя — це історія поразок, а не перемог. Але в минулому захисники Севастополя хоча б пручалися ворогові. Чого не скажеш про його сучасних мешканців.

Сьогодні на центральній площі міста пройде концерт гурту «Ласковый май». Відбудеться це свято мистецтва якраз в роковини загибелі підводного човна «Курськ». Для севастопольців це завжди була траурна дата. Серед загиблих були і їхні земляки. Те, що в день, який в Севастополі завжди відзначався як траурний, на центральній площі будуть співати і танцювати — ганьба для кожного мешканця міста. І ці люди будуть продовжувати називати Севастополь «містом російських моряків»?

Російські ЗМІ стверджують, що причина концерту — бажання окупаційного губернатора Сергія Меняйла та його оточення запобігти проведенню мітингу проти політики місцевої влади. Але заступник Меняйла Євген Дубовик про мітинг і не згадав. «12 серпня точно ще хтось помре, кожен день хтось помирає, не скасовувати ж через це концерти», — сказав він журналістам.

І справа — саме в цьому. Не в мітингу. В «Курську». Загибель підводного човна стала однією з найганебніших сторінок в політичній біографії Володимира Путіна. Вона продемонструвала всьому світу некомпетентність нового російського президента і його оточення. Вона стала символом демонстративної байдужості до власних воїнів. Путін засмагав, поки підводники задихалися. А коли вони загинули, він флегматично відреагував на запитання про долю підводного човна своєї знаменитою фразою «вона потонула». «Вона потонула», севастопольці, якщо ви це ще не зрозуміли. І ви самі потонули разом з «Курськом», бо живете під російською окупацією. А в Росії не прийнято згадувати про «Курськ». А ось плювати на своїх солдатів — прийнято. Якщо не вірите, запитайте у російських полонених, які зараз перебувають в Україні. Вони вам все розкажуть.

Так що вшановувати пам’ять загиблих підводників в Севастополі будуть вже після закінченні російської окупації міста та усього Криму. І ніяких концертів заїжджих мерзотників, готових за невеликі гроші танцювати на кістках. Це я мешканцям Севастополя обіцяю.

ВІТАЛІЙ ПОРТНИКОВ, для espreso.tvзагрузка...

Читайте також

Коментарі