У першому півріччі ВВП впав на 16% — Мінекономрозвитку

У першому півріччі ВВП впав на 16% — Мінекономрозвитку

У першому півріччі ВВП України впав на 16,3%. Про це йдеться у прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2016-2019 роки, опублікованому на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

За підсумками І півріччя має місце:
— падіння ВВП, яке становить близько 16,3%;
— падіння промисловості — на 20,5%;
— зменшення обсягів виробництва у сільському господарстві — на 9,3%;
— зростання споживчих цін — на 39,3% (липень до грудня);
— скорочення обсягів експорту товарів — на 35,4% (в тому числі до РФ — у 2,2 рази);
— падіння реальної заробітної плати — на 23,9%.

Зазначається, що найбільше у 2015 році економіка України страждає від конфлікту на Донбасі.

Також значний негативний вплив на економіку України у 2015 році справляють і накопичені системні диспропорції, наслідками яких стали девальваційні та інфляційні шоки.

В той же час в останні місяці ситуація в економіці стабілізувалась і очікується позитивна тенденція до пожвавлення економічної активності у ІІ півріччі 2015 року. Як наслідок, падіння ВВП за підсумками року уповільниться до 8,9%, а інфляція очікується на рівні 45,8%.

Також у міністерстві розробили прогноз на 2016-2019 роки за двома сценаріями.

Макропараметри сценарію 1 узгоджені з МВФ, і передбачають успішну реалізацію економічної програми, яку запроваджуватиме Уряд України за підтримки МВФ та інших міжнародних партнерів.

Сценарій 1 передбачає зростання ВВП у 2016 році — на рівні 2%, інфляція — 12%

Сценарій 2, відповідно до рекомендацій МВФ, передбачає більш песимістичний розвиток порівняно із сценарієм 1, з огляду на те, що економічні реформи реалізуються на тлі ряду суттєвих викликів та ризиків. У зв’язку з цим відновлення зростання може зайняти більше часу та виявитися менш вираженим.

Згідно сценарію 2 — падіння ВВП на 0,3%, інфляція — 14,7%.

З метою мінімізації бюджетних ризиків прогноз на середньострокову перспективу представляє не максимально досяжні орієнтири за умов успішної реалізації політики реформування, а консервативні орієнтири, відповідно до яких за сценарієм 1 ВВП зростатиме в середньому протягом 2017-2019 років на 3,8 % щороку, за сценарієм 2 — на 2,3 %.

Читайте також: Витрати на оборону становитимуть 5% від ВВП – Яценюкзагрузка...

Читайте також