Мешканці Троєщини скаржаться на нестерпний запах гару вже другий тиждень. За їх словами, сморід від горілої гуми доноситься з боку стихійного звалища на розі вулиць Закревського і Милославської. Люди впевнені, що там ночами невідомі спалюють шини та пластмасові відходи, пише Сегодня.

Воняє. «Я проживаю на Закревського і щоранку в квартирі неможливо дихати від жахливого запаху. Особливо сильно починає смердіти з 22:00 до 08:00. Це все через звалище, яку відкрили на розі вулиць Закревського і Милославської. Вночі там спалюють відпрацьовані шини. Йде їдкий отруйний дим, що викликає кашель, запаморочення і блювоту!» — нарікає місцева мешканка Олена Горобченко. 

«Щоранку, виходячи з дому на роботу, на вулиці стоїть дим, ніби горить гума. У мого під’їзду гар чутна вже близько двох тижнів. Я дуже переживаю за себе і за близьких», — говорить Андрій Ушаков.

Щоб вплинути на ситуацію, місцеві жителі розклеїли по району листівки, в яких закликають усіх жителів Троєщини колективно відправляти скарги на сайт колл-центру 1551 і звертатися за роз’ясненнями в РДА.

Проте, як запевняють в Деснянській РДА, їдкий запах доноситься від палаючих торфовищ, які знаходяться на території району. «Ніхто шини і гуму не палить! Горить торф! Від цього і запах», — запевнив заступник голови району Віктор Крохмалюк. У ГСЧС Києва інформацію про палаючому торфі підтверджують.

«Горять торфовища, розташовані біля озера Алмазне, біля ТЕЦ-6. Пожежники загасили близько 2 тис.кв.м і зараз поливають площу в 800 кв.м. А що стосується запаху гару ночами і вранці, то з’являється він через високу вологості, яка жене всі опади до землі «, — розповіли в ГСЧС.

Однак, поширюють гар не тільки торфовища. «Дійсно, горять звалища на розі вулиць Закревського і Милославської та вул. Пухівській. Невідомі періодично палять шини, скло і залишки будматеріалів. Найближчим часом прохід на ці ділянки перекриють, а звалища будуть ліквідовані», — розповіли в столичній СЕС. За словами лікарів, торф і палаючі шини виділяють чадний газ і канцерогени (бензол).

«У малих дозах ці речовини не є небезпечними. Але все ж варто обробляти продукти перед вживанням в їжу. Очищати від шкурок всі фрукти і овочі», — говорить головлікар Київського міськцентру здоров’я Отто Стойка. Згідно із законодавством, в Україні передбачено штраф за спалювання сміття в межах міста: від 340 до 1700 грн. Пошуком порушників займаються столичні міліціонери.

Страждають від палаючого вже більше місяця торфу і жителі області. Осередки загоряння намагаються загасити біля Ірпеня, в Обухівському, Вишгородському і Києво-Святошинському районах. Жителі Київщини жартують, що торфовища стали візитною карткою області. «Соснову гілочку з герба Ірпеня давно пора прибрати і намалювати клуби диму над будинками. А адже колись Ірпінь називали» легкими Києва «, — говорить мешканка Ірпеня Юлія.загрузка...

Читайте також

Коментарі