На Дніпропетровському комунальному транспорті знищують незалежну профспілку – активісти

У Дніпропетровську звільнено профспілкову активістку, що працювала на комунальному транспорті.

Як повідомили Соцпорталу представники  профспілки, 4 серпня було звільнено Світлану Грецингер – голову Первинної профспілкової організації Всеукраїнської незалежної професійної спілки «Захист праці» на КП «Дніпропетровський електротранспорт».  Її звільнили на підставі пункту 3 статті 40 Кодексу законів про працю (систематичне невиконання працівником без поважних причин обов'язків). Працівниці було винесено чотири догани, одну з них оформили заднім числом, а інші дисциплінарні стягнення накладені після створення осередку.

За даними активістів, згідно статті 252 КЗпП, притягнення до дисциплінарної відповідальності членів профкому допускається лише за попередньою згодою цього органу. Звільнення керівників виборного профспілкового органу підприємства можливе за згодою вищого виборного органу цієї профспілки. Суди, як правило, стають на бік звільнених працівників у таких справах.

Мотивом для створення профспілки було підвищення навантаження на працівників. «Робітники в дві зміни працюють. Бракує кондукторів, тому деякі трамваї їздять тільки з водіями», — заявив Соцпорталу лідер профспілки «Захист праці» у Дніпропетровську Євген Деркач. Окрім того, працівників змушують писати заяви про звільнення за «власним бажанням». Так, одна з працівниць була звільнена у понеділок 3 серпня ц.р.

Як зазначає Євген Деркач, такі дії роботодавців, влади і політиків показують їх лицемірство, коли вони з блакитних екранів розповідають про свою прихильність до європейських цінностей, а в реальності пригнічують права людини та профспілок.

Читайте також: Київ без трамваїв: страйкують три депо

Рекомендуємо прочитати

Геращенко: Президент ПАРЄ уникає зустрічей з українськими політиками

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Педро Аграмонт уникає зустрічей з українськими політиками після візиту до Сирії і Росії, написала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook....

Це може бути цікавим

Режиссер Александр Сокуров про разгон демонстраций в России: ​«Это невозможно уже больше терпеть»

«Это невозможно уже больше терпеть»: режиссер и народный артист России Александр Сокуров на вручении кинопремии "Ника" высказался в защиту участников митингов 26 марта, затронул все наболевшие темы и сорвал овации зала....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Одіозний російський депутат оконфузився під час ток-шоу

"А ви знаєте, що 80% педофілів гомосексуальні? Я вам це кажу як практик», - сказав Мілонов....