На Дніпропетровському комунальному транспорті знищують незалежну профспілку – активісти

У Дніпропетровську звільнено профспілкову активістку, що працювала на комунальному транспорті.

Як повідомили Соцпорталу представники  профспілки, 4 серпня було звільнено Світлану Грецингер – голову Первинної профспілкової організації Всеукраїнської незалежної професійної спілки «Захист праці» на КП «Дніпропетровський електротранспорт».  Її звільнили на підставі пункту 3 статті 40 Кодексу законів про працю (систематичне невиконання працівником без поважних причин обов'язків). Працівниці було винесено чотири догани, одну з них оформили заднім числом, а інші дисциплінарні стягнення накладені після створення осередку.

За даними активістів, згідно статті 252 КЗпП, притягнення до дисциплінарної відповідальності членів профкому допускається лише за попередньою згодою цього органу. Звільнення керівників виборного профспілкового органу підприємства можливе за згодою вищого виборного органу цієї профспілки. Суди, як правило, стають на бік звільнених працівників у таких справах.

Мотивом для створення профспілки було підвищення навантаження на працівників. «Робітники в дві зміни працюють. Бракує кондукторів, тому деякі трамваї їздять тільки з водіями», — заявив Соцпорталу лідер профспілки «Захист праці» у Дніпропетровську Євген Деркач. Окрім того, працівників змушують писати заяви про звільнення за «власним бажанням». Так, одна з працівниць була звільнена у понеділок 3 серпня ц.р.

Як зазначає Євген Деркач, такі дії роботодавців, влади і політиків показують їх лицемірство, коли вони з блакитних екранів розповідають про свою прихильність до європейських цінностей, а в реальності пригнічують права людини та профспілок.

Читайте також: Київ без трамваїв: страйкують три депо

Рекомендуємо прочитати

У Києві курсуватиме старовинний екскурсійний трамвай

У столиці з’явиться екскурсійний маршрут, яким після завершення реставраційних робіт курсуватиме старовинний трамвайний вагон типу 2М....

Це може бути цікавим

Стало відомо, чи буде підвищено тарифи на газ для населення

Кабінет міністрів України не підтримує підвищення тарифів на газ для населення і теплокомуненерго на новий опалювальний сезон....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве на Андреевском спуске образовался огромный провал

Проседание почвы вызвало появление огромного провала на Андреевском спуске в Киеве....