Як кияни пропонують перейменувати столичні вулиці та площі — інфографіка

Як кияни пропонують перейменувати столичні вулиці та площі — інфографіка

До кінця серпня кияни повинні вирішити долю 29 вулиць, які будуть перейменовані в рамках виконання закону про декомунізацію. Зараз голосування за нові назви для цих об’єктів, серед яких — вулиці, проспекти і мости, проходить на сайті КМДА. При цьому кияни не тільки голосують за надані варіанти назв, але й активно пропонують власні, пише Сегодня.

Московський міст  міськвлада пропонують перейменувати на честь його проектувальника — Георгія Фукса. Але багато городян запевняють, що така назва не приживеться, і краще назвати міст «Героїв Небесної сотні», «Північним» або привласнити йому ім’я 40-го президента США — Рональда Рейгана.

Мешканці Троєщини та Оболоні запевняють, що міст повинен носити назву їх районів. «Оболонський міст»! Просто, зі смаком і відразу зрозуміло, де знаходиться!», — пропонує киянин Олександр Прокопець. «А чого це міст повинен бути Оболонським? Троєщинський! І ніяк інакше!», — сперечається киянка Карина Бойко.
Чималий ажіотаж викликав і варіант перейменування Червонозоряного проспекту, якому хочуть присвоїти ім’я тренера «Динамо» Валерія Лобановського. Деякі городяни хочуть повернути йому історичну назву — Совських або назвати проспектом Степана Бандери чи УПА.

Не обійшлося і без курйозних пропозицій в обговоренні з перейменування Московській площі: люди пропонують назвати її на честь кондитерської фабрики «Рошен» (колишня ім. Карла Маркса). А ось привласнити бульвару Лепсе ім’я колишнього градоначальника Валентина Згурського кияни відмовляються: «Згурський — радянський діяч. Вже краще назвати бульвар Високовольтним», — пише Олександр Кукса.

За словами заступника голови комісії Київради з питань бюджету Олександра Вовченко, до кінця листопада влада планує перейменувати 122 вулиці. «Якщо кияни висловлюються проти запропонованого назви, комісія з перейменування пропонує інший варіант, грунтуючись на пропозиціях самих городян. Потім варіант нової назви знову виноситься на голосування», — пояснює Вовченко.

Читайте також: Стартує електронне опитування серед киян щодо перейменувань вулицьзагрузка...

Читайте також

Коментарі