Через небезпеку африканської чуми знищено 48 тис. свиней

Кількість знищених свиней на агрокомбінаті "Калита" (Київська обл.) від початку реєстрації спалаху африканської чуми свиней (АЧС) сягнула 48 тис. голів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з прес-релізом Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, вже десятий день поспіль робочі групи у складі ветеринарних фахівців, представників ДСНС та працівників підприємства здійснюють заходи з ліквідації спалаху АЧС.

Зокрема, з метою обмеження руху транспорту та недопущення розповсюдження збудника за межі неблагополучного пункту цілодобово на під'їзних шляхах до свинокомплексу працюють карантинні служби. Постійно здійснюється дезінфекція транспорту, одягу обслуговуючого персоналу. Розпочато роботу з механічного очищення та дезінфекції приміщень.

Нині здійснюють заходи щодо виявлення свиней, продукції та сировини з них, вивезеної з агрокомбінату в інші області.

Так, у м. Пирятині Полтавської області на м'ясокомбінаті ПП "Лукойлл" виявлено близько 300 туш свиней, які були завезені протягом 23-27 липня з агрокомбінату "Калита". За результатами лабораторних досліджень виявлено к-ДНК вірус АЧС. Всі туші буде вилучено та утилізовано.

Як повідомлялося з посиланням на міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, Кабмін 3 серпня дозволив перевірки свинарських господарств, у разі потреби. За його словами, з 3 серпня представники санітарної служби мають доступ до всіх видів підприємств

Випадок АЧС 28 липня зафіксовано на агрокомбінаті "Калита" (Київська обл.), поголів'я якого оцінювалося у трохи більше ніж 60 тис. голів. Комбінат оцінює свої збитки в суму близько 200 млн грн. Це перший спалах на промисловому виробництві.

В Україні з 2012 року зареєстровано 32 випадки АЧС (16 - домашні свині, 16 - дикі кабани) в Запорізькій, Луганській, Чернігівській, Сумській, Київській, Житомирській і Рівненській областях.

На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини в Київській і Полтавській областях.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під час прямого контакту хворих і здорових тварин, через продукти зі свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Вакцини від АЧС немає.

Рекомендуємо прочитати

​У Селены Гомес обнаружился почти неотличимый «двойник»

На нашей планете живет 7,5 миллиардов человек, и потому, конечно, не удивительно, что у каждого из нас где-то есть «двойник», человек с очень похожей внешностью – одн....

Це може бути цікавим

Журналістка звинуватила Росію в боягузтві

Слідчий комітет Росії заявив, що напад на перехожих в Сургуті не має нічого спільного з терактом, однак пізніше бойовики терористичної організації "Ісламська держ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....