Через небезпеку африканської чуми знищено 48 тис. свиней

Кількість знищених свиней на агрокомбінаті "Калита" (Київська обл.) від початку реєстрації спалаху африканської чуми свиней (АЧС) сягнула 48 тис. голів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з прес-релізом Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, вже десятий день поспіль робочі групи у складі ветеринарних фахівців, представників ДСНС та працівників підприємства здійснюють заходи з ліквідації спалаху АЧС.

Зокрема, з метою обмеження руху транспорту та недопущення розповсюдження збудника за межі неблагополучного пункту цілодобово на під'їзних шляхах до свинокомплексу працюють карантинні служби. Постійно здійснюється дезінфекція транспорту, одягу обслуговуючого персоналу. Розпочато роботу з механічного очищення та дезінфекції приміщень.

Нині здійснюють заходи щодо виявлення свиней, продукції та сировини з них, вивезеної з агрокомбінату в інші області.

Так, у м. Пирятині Полтавської області на м'ясокомбінаті ПП "Лукойлл" виявлено близько 300 туш свиней, які були завезені протягом 23-27 липня з агрокомбінату "Калита". За результатами лабораторних досліджень виявлено к-ДНК вірус АЧС. Всі туші буде вилучено та утилізовано.

Як повідомлялося з посиланням на міністра аграрної політики та продовольства Олексія Павленка, Кабмін 3 серпня дозволив перевірки свинарських господарств, у разі потреби. За його словами, з 3 серпня представники санітарної служби мають доступ до всіх видів підприємств

Випадок АЧС 28 липня зафіксовано на агрокомбінаті "Калита" (Київська обл.), поголів'я якого оцінювалося у трохи більше ніж 60 тис. голів. Комбінат оцінює свої збитки в суму близько 200 млн грн. Це перший спалах на промисловому виробництві.

В Україні з 2012 року зареєстровано 32 випадки АЧС (16 - домашні свині, 16 - дикі кабани) в Запорізькій, Луганській, Чернігівській, Сумській, Київській, Житомирській і Рівненській областях.

На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини в Київській і Полтавській областях.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під час прямого контакту хворих і здорових тварин, через продукти зі свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Вакцини від АЧС немає.

Рекомендуємо прочитати

В России мужчина открыл стрельбу по прохожим из окна шестого этажа

В российском городе Владивосток 22 июля мужчина открыл стрельбу по прохожим из окна шестого этажа....

Це може бути цікавим

​Потолстевшую Мэрайю Кэри заподозрили в беременности

В последнее время Мэрайя Кэри, похоже, окончательно перестала следить за собой и с печальной регулярностью появляется на публике в крайне неудачных ансамблях, лиш....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Экс-чиновника времен Януковича подозревают в подделке документов

Прокурор Сумской области Виталий Матвийчук подписал подозрение экс-заместителю главы Администрации президента времен Виктора Януковича Юрию Чмырю....