Українці хворіють «без відриву від виробництва» - дослідження

Українські «білі комірці» не звикли піклуватися про своє здоров'я. Правильно харчуються лише двоє з п'яти опитаних. А кожен восьмий зізнався, що ходить на роботу навіть при явних симптомах хвороби. Про це далі в результатах опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Робота в офісі негативно позначається на стані здоров'я «білих комірців». За даними hh.ua, більше половини з них відчувають погіршення самопочуття у зв'язку з некомфортними умовами праці. На багато факторів, наприклад, незручне робоче місце, задушливе приміщення, відсутність облаштованої кухні, офісні працівники вплинути не в змозі. Тут турбота про їх здоров'я лягає на плечі роботодавця. Але навіть найоптимальніші умови в компанії не є гарантією гарного самопочуття, якщо сам працівник далекий від здорового способу життя.

Як показало опитування HeadHunter Україна, далеко не всі «білі комірці» піклуються про своє здоров'я. Найчастіше офісні співробітники намагаються дотримуватися здорового харчування. Правильно харчуються двоє з п'яти опитаних. Трохи більше третини вважають, що запорука здоров'я - це повноцінний сон. Майже стільки ж намагаються більше рухатися, ходити пішки та гуляти на свіжому повітрі. І ще третина відвідує спортзал. Трьом з десятьох вдається зберігати спокій у будь-якій ситуації й не хвилюватися. Превентивні заходи, які потребують грошових витрат, менш популярні серед українців. Лише кожен п'ятий може дозволити собі оздоровлення під час відпустки. А з думкою, що хворобу легше попередити, ніж лікувати, згоден лише кожен восьмий опитаний. Саме стільки офісних співробітників проходять регулярні медичні огляди.

Навіть при появі явних ознак хвороби «білі комірці» продовжують ходити на роботу. Однак ряд нездужань все ж можуть змусити їх дотримуватися постільного режиму. Дві третини клерків не йдуть в офіс при високій температурі. Двоє з п'яти виправдано залишаються вдома при блювоті й ще чверть при діареї. Майже кожного п'ятого може вибити з колії загальна слабість і погане самопочуття. Біль у горлі та кашель вважають серйозним приводом не виходити на роботу менше десяти відсотків опитаних. І ще рідше до небезпечних захворювань відносять тяжкість в животі (7%), шкірний висип (7%), нежить (6%), біль у грудній клітині (4%) і ломоту в м'язах (2%). Слід зазначити, що кожен двадцятий «білий комірець» залишиться хворіти вдома при будь-якому з перерахованих вище симптомів. А кожний восьмий опитаний зізнався, що не може взяти лікарняний навіть у разі крайньої необхідності.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в березні 2015 року. В опитуванні взяли участь 449 респондентів.

Рекомендуємо прочитати

Решение Гаагского суда стало для России ударом

Решение, вынесенное Гаагским судом по иску Украины против России приблизил момент привлечения Кремля к ответственности за его противоправные действия....

Це може бути цікавим

Канада перехватила российские бомбардировщики, способных нести ядерное оружие

Канада подняла в воздух истребители, чтобы перехватить российские стратегические бомбардировщики Ту-95 над Северным Ледовитым океаном....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Два фигуранта дела Мартыненко сбежали за границу

По информации САП, директор "Восточного горно-обогатительного комбината" Александр Сорокин и заместитель директора госконцерна "Ядерное топливо" покинули Украину....