Україна має затвердити план приватизації 5 держкомпаній до кінця вересня — МВФ

Україна має затвердити план приватизації 5 держкомпаній до кінця вересня — МВФ

Міжнародний фінансовий фонд очікує, що уряд України затвердить до кінця вересня план приватизації 5 державних компаній з 10, приватизація яких повинна відбутися найближчим часом. Про це йдеться в звіті МВФ за результатами першого перегляду програмного сценарію оновленої програми розширеного фінансування EFF для України, передає РБК-Україна.

За даними звіту, найближчим часом має бути підготовлений список з 10 держпідприємств, в першу чергу підлягають приватизації та/або реструктуризації. План приватизації 5 із них і повинен бути схвалений Кабінетом міністрів України до кінця вересня поточного року. Цей план фонд у своєму оновленому звіті назвав «контрольним показником структурних перетворень».

У програмі реформування державного сектору економіки, за даними фонду, однією з головних завдань на найближчий час буде оцінка фіскальних ризиків підприємств. Для цього планується сформувати міжвідомчу робочу групу, яка і визначить фіскальні ризики держпідприємств, простежить за їх динамікою і сформує пропозиції щодо покращення ефективності компаній.

За даними МВФ, сектор державних підприємств досі займає дуже велику частку в економіці України — його активи еквівалентні близько 50% ВВП. В Україні зараз працює 1833 держпідприємств з 3350 зареєстрованих, які генерують до 10% ВВП. 740 з 1833 компаній аж до III кварталу 2014 р. були збитковими. «Уряду необхідно сформувати стратегію, спрямовану на зростання ефективності держпідприємств», — резюмує МВФ.

Читайте також: Україна отримала 1,7 млрд. дол. другого траншу кредиту МВФзагрузка...

Читайте також